Посла України викликали

Посла України викликали "на килим" у МЗС Австрії

Укрінформ
У МЗС Австрії закликали українську владу скасувати заборону на в’їзд в країну кореспонденту суспільного телерадіомовника ORF Крістіану Вершютцу з тим, щоб журналіст і надалі міг працювати в Україні.

Про це заявив генеральний секретар МЗС Австрії Йоганнес Петерлінк під час зустрічі у понеділок з послом України в Австрії Олександром Щербою, повідомляє сайт австрійського зовнішньополітичного відомства.

"Наша ціль полягає в тому, щоб Крістіан Вершютц як кореспондент ORF міг і надалі без неприйнятних обмежень продовжувати репортажі з України", - заявив він.

Під час зустрічі в МЗС Петерлінк закликав українську сторону надати докази обвинувачень на адресу Вершютца, якому було заборонено в’їзд до України.

Читайте також: В Австрії засудили заборону в’їзду журналісту Вершютцу в Україну

Як повідомляв Укрінформ, раніше у політичних та журналістських колах Австрії виступили з гострою критикою заборони кореспонденту австрійського суспільного телерадіомовника ORF Крістіану Вершютцу в’їзду в Україну терміном на один рік. Також із закликом до скасування заборони виступив представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір.

Як відомо, СБУ заборонила кореспонденту ORF на Балканах та в Україні Крістіану Вершютцу в’їзд в Україну терміном на один рік. В службі заявили, що підставою для такого рішення стала необхідність забезпечення безпеки журналіста та уникнення можливих провокацій - Вершютц раніше зазначав про існуючі погрози його життю в Україні.

Вершютц, який через тенденційне висвітлення подій в Україні та підігрування кремлівській пропаганді потрапив до списку "посіпак Кремля" в інтернеті, написав наприкінці грудня 2018 року лист уряду Австрії зі скаргою на переслідування журналістів в Україні. У листі 57-річний чоловік з досвідом роботи в Україні заявляв про те, що в Україні нібито "діють воєнізовані, ультранаціоналістичні групи, що погрожують журналістам, які висвітлюють з критичної точки зору політику керівництва України і які намагаються бути об’єктивними". Він стверджував, що після потрапляння в список "посіпак Кремля" боїться за своє життя, закликав до видалення цього запису та в цілому до припинення "чіплянь" до нього з боку України.

Це відбулося після того, як Вершютцу на початку грудня 2018 року було відмовлено в акредитації для роботи в зоні проведення ООС на сході України.

Перший заступник голови Комітету Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Ольга Червакова також заявляла, що з початку збройного конфлікту в Криму та Донбасі Вершютц висвітлював події в Україні, "широко використовуючи штампи кремлівської пропаганди, тиражуючи фейки від Russia Today, що дискредитують діяльність Збройних сил України". Також іноземець, за інформацією Червакової, упродовж останніх чотирьох років відвідував тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей і окупований Крим через неконтрольовані пункти пропуску з території Російської Федерації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-