"Укроборонпром" закликає кандидатів у президенти не політизувати тему

Укрінформ
"Укроборонпром" заявляє, що інформаційний простір країни продовжує розбурхувати вкид, який має ознаки маніпуляції та дезінформації, а штаби кандидатів у президенти України почали політизувати тему національного ОПК.

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій прес-службою концерну.

“Відзначаємо, що за останні тижні практично усі штаби кандидатів в президенти України посилилися експертами, що мають досвід роботи в Укроборонпромі. Це свідчить про сильну кадрову школу Концерну. Але водночас – про готовність політизувати діяльність стратегічно важливої для держави галузі. З огляду на це, застерігаємо від спокуси подальшої політизації тематики ОПК. Заяви і вигадки, непідтверджені фактами, негативно впливають на обороноздатність держави, звужують коло можливостей для ВТС України і послаблюють позиції Укроборонпрому на міжнародних ринках”, - йдеться в заяві.

У концерні наголошують, що у умовах війни українським політикам варто ретельніше зважувати політичні ризики і рівень професійної компетенції, оцінюючи діяльність національного ОПК і стан міжнародного ВТС України.

В “Укроборонпромі” також навели приклад заяви одного з народних депутатів, як зразок розповсюдження маніпулятивної інформації. Йдеться про заяву народного депутата Андрія Білецького “про десятки заводів Східної Європи, які пропонують Україні співпрацю в галузі ремонту і модернізації військової техніки радянського виробництва”.

Читайте також: До аудиту Укроборонпрому слід залучити всесвітньо відому компанію - Порошенко

“Змушені інформувати пана Білецького, що внаслідок інтеграції країн Східної Європи до НАТО, запаси радянських озброєнь і запчастин там практично вичерпані. Тому теза шанованого депутата щодо "безмежності" досить суперечлива. До того, із цієї заяви виглядає очевидним нечітке розуміння спікером таких принципових термінологічних нюансів, як звичайний ремонт техніки і постачання запасних частин поточного виробництва”, - йдеться в повідомленні.

Разом з тим, в концерні наголошують, що попри об’єктивні труднощі, тут триває співробітництво з іноземними партнерами, зокрема із бронетанкововими підприємствами Східної Європи. Так, Укроборонпром і чеська компанія Excalibur підписали меморандум про розробку, виробництво і маркетингове просування продукції у галузі бронетехніки, просувається і двостороння співпраця із польським оборонним холдингом PGZ. Підприємства концерну активно працюють із польською стороною у проекті модернізації танка Т-72 АМТ. Під час виставки MSPO 2018 (м Кельце, Польща) підписано меморандум із "Wojskowe Zaklady Motorzacyjne" (WZM) про спільну модернізацію БРМ "Мангуст" виробництва Миколаївського бронетанкового заводу.

Зазначається, що також на виставці укладено угоду із ізраїльською U.F.B Technologies Ltd, що дозволяє Україні забезпечити підприємства бронетанкового і авіабудівного кластерів полімерними і композитними комплектуючими, вирішити завдання в області імпортозаміщення та підвищення конкурентоспроможності продукції на світових ринках.

Водночас у концерні спростовують заяву Білецького про недопуск приватних компаній до виконання оборонного замовлення. “Свідченням цього є те, що близько 60% державного оборонного замовлення виконують недержавні підприємства”, - зазначається в повідомленні.

В Укроборонпромі запевняють, що не існує перешкод до участі будь-якого профільного підприємства у роботі з Міноборони.

"Однією з наших спільних ініціатив є необхідність розсекретити значні масиви інформації у частині формування та реалізації ДОЗ (державне оборонне замовлення - ред.). Нагадаємо, що Концерн є розробником нового проекту Закону про ДОЗ", - наголошується у заяві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-