Україна у Мінську запропонувала кілька форматів звільнення заручників

Україна у Мінську запропонувала кілька форматів звільнення заручників

Укрінформ
Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи з урегулюванні ситуації на Донбасі у Мінську запропонувала декілька форматів звільнення заручників.

Про це повідомила представник України у гуманітарній підгрупі ТКГ, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.

"Ми ще раз передали РФ пропозицію забрати 25 своїх громадян і запропонували різні формати звільнення: широкий 25/25 і 19/72, запропонували кілька інших форматів. Як РФ не готова забрати всіх своїх, запропонували кілька вузьких форматів, аби розблокувати процес - розпочати зі звільнення тих, хто потребує медлікування", - написала вона.

За словами Геращенко, Київ також готовий передати трьох росіян зі списку російським консулам в обмін на українських військових, яких 4 роки утримують бойовики у Донецьку - йдеться про Cергія Глондаря, Олександра Корінькова і Богдана Пантюшенка. "Але й на це росіяни не дають згоди. Продовжуємо тиснути, аби витягти хлопців", - зазначила вона.

Читайте також: Київ закликає посла ОБСЄ негайно відвідати українських заручників в ОРДЛО

Перший віце-спікер також звернула увагу на той факт, що українські заручники в ОРДЛО не мають права на телефонний дзвінок, листи їм востаннє МКЧХ передавав у вересні минулого року, й за весь цей час тільки раз передали передачу. При цьому представники Червоного Хреста жодного разу не мали змоги поспілкуватися з утримуваними. Тож українська сторона очікує від МКЧХ більш активної позиції щодо листів і передач.

"Ми висловили протест на гуманітарній підгрупі і на ТКГ, що Росія і їх маріонетки блокують навіть право на дзвінок і лист, а ОБСЄ і МКЧХ публічно не спромоглися навіть на глибоке занепокоєння з цього приводу", - написала Геращенко.

Вона також наголосила, що на ТКГ українська сторона повторила вимогу щодо негайного звільнення Росією військовополонених моряків без жодних передумов. За її словами, представник РФ Борис Гризлов неодноразово намагався перебивати, заявляючи, що, мовляв, «Мінськ - це не той майданчик, де мають обговорювати долю військовополонених», проте Київ наполягає, що полонені моряки підпадають під пункт 6 Мінських угод - негайне звільнення всіх незаконно утримуваних, яких країна-агресор утримує у зв‘язку з конфліктом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-