Справа Супрун: суд закликає утримуватися від політичного тиску на процес

Справа Супрун: суд закликає утримуватися від політичного тиску на процес

Укрінформ
В Окружному адміністративному суді Києва закликають учасників “справи Супрун” дотримуватися процесуальних прав та обов’язків і не чинити політичний тиск на суд і суддів.

Про це йдеться у заяві прес-служби суду з приводу закликів представників МОЗ, що лунають на брифінгах під будвілею суду, негайно прийняти рішення у справі про повноваження в.о.міністра охорони здоров'я Уляни Супрун.

“Закликаємо учасників у справі дотримуватись процесуальних прав та обов’язків та утриматись від політичного тиску на суд та суддів”, - ідеться у зверненні.

У заяві також наголошується, що відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства такої форми доведення своєї позиції стороною у справі як мітинг, брифінг чи інше зібрання не передбачено та “повинно здійснюватись виключно в судовому порядку з наданням відповідних документів”.

“Ми вкотре наголошуємо, що суд залишається незалежним від інших гілок влади і політичний тиск на суддів у будь-якому його прояві є неприпустимим. Натомість, до адміністративного суду щоденно надходять позови щодо оскарження дій, рішень та бездіяльності уряду, міністерств, відомств та посадових осіб. В процесі розгляду таких справ суд виявляє недоліки та скасовує оскаржувані рішення. Це є обов’язком адміністративної юстиції. Рішення суду є обов’язковим для виконання та набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано”, - зазначають у суді.

У прес-службі суду підкреслюють: на сьогодні “якщо Супрун має бажання брати участь у прийнятті рішень на засіданнях Кабінету міністрів України – має бути відповідна постанова Верховної Ради України про призначення її міністром охорони здоров’я України”.

“З врахуванням виступу Супрун та її бажання працювати міністром охорони здоров’я України ми вимушені вкотре нагадати всім зацікавленим особам, що відповідно положення ст.114 Конституції України, Закону України «Про Кабінет Міністрів України» члени Кабінету міністрів України, крім Прем'єр-міністра України, міністра оборони України і міністра закордонних справ України, призначаються на посаду Верховною Радою України за поданням Прем'єр-міністра України”, - наголошують у суді.

Читайте також: Супрун може виконувати обов’язки першого заступника міністра МОЗ - суддя

Як повідомляв Укрінформ, Окружний адмінсуд Києва 5 лютого заборонив Супрун вчиняти будь-які дії, спрямовані на реалізацію повноважень глави МОЗ. Таке рішення ухвалено за позовом народного депутата Ігоря Мосійчука. Уряд оскаржив це рішення.

11 лютого в Окружному адмінсуді Києва розглядалося клопотання Кабінету міністрів про скасування тимчасової заборони Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я. Суд увечері того дня пішов у нарадчу кімнату, пообіцявши ближчим часом оголосити рішення.

Ввечері 12 лютого в суді підтвердили, що суддя Сергій Каракаш'ян, який має ухвалити рішення за клопотанням Кабміну, вже понад добу перебуває у нарадчій кімнаті.

На п’ятницю, 15 лютого, призначено розгляд по суті позову народного депутата Ігоря Мосійчука щодо відсутності у Супрун повноважень до виконання обов’язків міністра охорони здоров’я України. Засідання відбудеться о 14:50 в Окружному адміністративному суді Києва.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-