Депутат: Децентралізація адвокатури - ключове питання, через яке блокують законопроект 9055

Депутат: Децентралізація адвокатури - ключове питання, через яке блокують законопроект 9055

Укрінформ
Народний депутат Вікторія Пташник вважає, що проект закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" № 9055 блокується у Раді через те, що керівництво адвокатського самоврядування не хоче втрачати вплив на адвокатів у регіонах.

Про це депутат заявила в ефірі каналу «Прямий».

"Найважливішим надбанням законопроекту №9055 є децентралізація в адвокатському самоуправлінні. Тому що реальні повноваження з центру, з точки зору кваліфікаційних іспитів та дисциплінарних повноважень, передаються на місця, де працюють адвокати з регіонів і знають один одного. Думаю, що це і є найбільш больова точка, від якої не хоче відмовлятися керівництво адвокатури і не хоче передавати повноваження", - наголосила Пташник.

За її словами, спротив ухваленню законопроекту має і певне фінансове підґрунтя.

"Якщо ви поспілкуєтесь з адвокатами, які нещодавно отримали адвокатські свідоцтва в регіонах, то, на превеликий жаль, ви дізнаєтесь, що існують навіть такси для складання адвокатського іспиту, що є абсолютно неприпустимим. Є окремі люди, які заробляють на цьому кошти. Тому я сподіваюсь, що з ухваленням цього законопроекту цю практику можна буде подолати", - додала Пташник.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Петро Порошенко у вересні 2018 року вніс на розгляд Верховної Ради законопроект "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" (№ 9055), у якому пропонується розширити професійні права адвокатів та закріпити додаткові гарантії адвокатської діяльності.

Читайте також: Депутат пояснила, навіщо у ВР блокують законопроект про адвокатуру

Комітет ВР з питань правової політики та правосуддя схвалив цей законопроект та рекомендував парламенту ухвалити його в першому читанні. Окрім того, проект підтримали такі громадські та міжнародні організації, як Реанімаційний пакет реформ, Transparency International Ukraine, Торгово-промислова палата України та провідні адвокатські фірми. За висновками експертів Ради Європи, законопроект № 9055 є прогресивним та відповідає європейським стандартам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-