Береза нагадав ПАРЄ про обстріл Росією Маріуполя чотири роки тому

Береза нагадав ПАРЄ про обстріл Росією Маріуполя чотири роки тому

Укрінформ
Представники української делегації в ПАРЄ нагадали про терористичний акт, скоєний чотири роки тому російськими окупаційними військами на Донбасі відносно мирних громадян Маріуполя.

Про це заявив народний депутат Борислав Береза у четвер під час термінових дебатів у ПАРЄ щодо ескалації напруженості навколо Азовського моря і Керченської протоки та загроз європейській безпеці, повідомляє власний кореспондент Укрінформу у Страсбурзі.

«Чотири роки тому російська зброя була застосована для підлого обстрілу українського міста Маріуполь. Це місто нині заблоковане Росією, щоб цей порт не використовувався, включно з Азовським морем», - звернувся представник української делегації до делегатів ПАРЄ.

Він нагадав, що 25 листопада 2018 року російські військові кораблі також атакували українські катери у районі Керченської протоки саме у нейтральних водах.

Також, як наголосив Береза, нині поводження Росії із полоненими військовими моряками жодним чином не відповідає міжнародному праву, зокрема, щодо положень Женевської конвенції про військовополонених.

За словами народного депутата, якщо російська сторона не визнає українських моряків військовополоненими, то дії РФ можна вважати піратством.

За результатами дебатів у четвер ПАРЄ ухвалить відповідну резолюцію.

Читайте також: У резолюції ПАРЄ назве українських моряків військовополоненими - Геращенко

Як повідомлялося, 25 листопада 2018 року прикордонні кораблі Російської Федерації в районі Керченської протоки обстріляли і захопили три українських військових кораблі, які здійснювали плановий перехід з Одеси в Маріуполь, а також 24 моряків. Тепер вони перебувають у Москві, в СІЗО. Всі вони визнали себе військовополоненими.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-