Порошенко подякував світові за підтримку України

Порошенко подякував світові за підтримку України

Укрінформ
Петро Порошенко вдячний світовим партнерам за солідарність з Україною, зокрема щодо агресії Росії в Азовському морі, за яку Кремль заплатить високу ціну. 

Про це Президент України заявив під час зустрічі з главами дипломатичних представництв іноземних держав та міжнародних організацій, акредитованих в Україні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Минулий рік не дав російському агресору зіскочити з гачка санкцій, які, попри браваду Кремля, боляче б'ють по його амбіціях і апетитах. Вони не лише послабили машинерію російської агресії, але й дали Україні дорогоцінний час для того, щоб зміцніти - як політично, так економічно та військово. Цьому сприяла і наша тісна координація з Берліном і Парижем - надійними партнерами України по Нормандському формату. Слова моєї особливої вдячності належать канцлеру Ангелі Меркель. Важко переоцінити те, що було зроблено нею, аби уникнути катастрофічних як для України, так і для Європи сценаріїв", - підкреслив Президент.

За його словами, "холодним душем для Москви стала єдність і солідарність світу з Україною у відповідь на Азовську атаку Росії".

"Я вдячний всім, хто підтримав нас у цей складний момент. Передусім тим державам, які стали співавторами і проголосували за дві важливі резолюції на Генеральній асамблеї ООН - про права людини у Криму і проблему мілітаризації Криму і частин Чорного й Азовського морів. Ваша позиція ще раз засвідчила, що за агресію Кремль платитиме високу ціну. І настане день, коли ця ціна виявиться непідйомною для Кремля. І тоді ми повернемо і тимчасово окупований Крим, і окуповану частину Донбасу", - сказав Порошенко.

Він наголосив також: те, що це неодмінно станеться, підтверджує і шлях України до відновлення історичної справедливості - встановлення автокефальної Православної церкви України.

"І майже всі з вас привітали український народ з цією важливою подією", - зазначив Президент.

Читайте також: Порошенко: Україна втілює наймасштабніші реформи за свою історію

Порошенко підкреслив, що дорога до Томосу була тривалою і непростою.

"Ця дорога була тернистою. Але ми її пройшли з гідністю. Глибоко і щиросердно вдячний усім залученим у цей непростий процес - від влади церковної до влади світської. Лише з часом можна буде зрозуміти історичний масштаб цієї події. Це - другий Акт Незалежності України, нашої духовної незалежності", - підсумував Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-