Текст закону про припинення “дружби” з РФ вийшов у Відомостях Ради

Текст закону про припинення “дружби” з РФ вийшов у Відомостях Ради

Укрінформ
У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

Про це повідомляється на сайті ВР.

"Побачив світ черговий номер збірника нормативно-правових актів парламентського видавництва. У № 1 надруковано Закон «Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією»", - йдеться у повідомленні.

Зокрема, ВР постановила припинити з 1 квітня 2019 року дію Договору про дружбу з РФ, учиненого 31 травня 1997 року, з огляду на збройну агресію Російської Федерації проти України, що становить істотне порушення Російською Федерацією зазначеного Договору, та виходячи з положень статті 60 Віденської конвенції про право міжнародних договорів, статті 24 Закону України "Про міжнародні договори України" та відповідно до статті 40 Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією,.

Згідно із законом припинення дії цього Договору звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання названого Договору до припинення його дії, відповідно до статті 70 Віденської конвенції про право міжнародних договорів.

Читайте також: Комітет Ради підтримує парламентський контроль за діяльністю ДБР

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 6 грудня ухвалила закон "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією", внесений Президентом.

17 вересня Президент ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 6 вересня щодо припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією. Міністерство закордонних справ України 22 вересня надіслало Росії повідомлення про його непродовження.

Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Україною та Російською Федерацією було підписано 31 травня 1997 року у Києві. Сторони зобов'язалися, зокрема, поважати територіальну цілісність і суверенітет одна одної й підтверджували непорушність існуючих між ними кордонів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-