Росія знехтувала імунітетом українських військових кораблів - МінТОТ

Росія знехтувала імунітетом українських військових кораблів - МінТОТ

Карта
Укрінформ
Росія знехтувала імунітетом українських військових кораблів у відкритому морі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб.

"РФ атакувала та захопила українські військові кораблі у міжнародних водах Чорного моря, тобто за межами лінії державного кордону України на морі, що тимчасово не контролюється Україною внаслідок окупації території АР Крим. Про це свідчать координати перебування військових суден “Бердянськ”, Нікополь”, та “Яну Капу” в момент обстрілу та затримання їх військовими підрозділами РФ", - йдеться у повідомленні.

Як зазначають у міністерстві, згідно із статтею 95 Конвенції з морського права, військові кораблі користуються у відкритому морі повним імунітетом від юрисдикції будь-якої держави, крім держави, під прапором якої вони перебувають.

"Відповідно до визначення, що міститься в Резолюції 3314 Генеральної асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року напад збройними силами однієї держави на морські сили або флот іншої держави є агресію", - зауважили у відомстві.

Читайте також: Путін не приховує, що наказав розстріляти українських моряків - Порошенко

У МТОТ наголосили, що всі затримані українські військовослужбовці перебувають під захистом норм міжнародного гуманітарного права, зокрема Женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, а ті особи, які організували та вчинили акт агресії та порушують норми міжнародного гуманітарного права "повинні пам’ятати про невідворотність покарання".

"Досвід сучасних міжнародних конфліктів доводить, що “меч” правосуддя, у кінцевому підсумку, дістає не тільки “пішаків” та “винтиків”, а навіть і керівників держав", - додали у міністерстві.

Як повідомлялося, 25 листопада прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти трьох українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь Азовського моря. Після цього спецпризначенці РФ захопили раніше обстріляні українські малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Нікополь», рейдовий буксир «Яни Капу». На них знаходилося 24 моряки. Повідомлялося про шістьох поранених, проте перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко 27 листопада поінформувала, що, за уточненими даними, поранено чотирьох українських моряків, один з них у важкому стані.

26 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у десяти областях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-