У Раді заявляють, що воєнний стан на 30 днів не можна виносити на голосування

У Раді заявляють, що воєнний стан на 30 днів не можна виносити на голосування

Ексклюзив
Укрінформ
Якщо Президент видасть новий указ щодо запровадження воєнного стану терміном на 30 діб замість 60-ти, то новий документ теж має бути розглянутий і затверджений Комітетом з національної безпеки і оборони.

Про це в коментарі Укрінформу заявив голова Регламентного комітету Верховної Ради Павло Пинзеник.

«Якщо процедура одна для будь-якого указу щодо запровадження воєнного стану, то, очевидно, потрібні рішення комітету (з питань нацбезпеки і оборони - ред.) і з приводу іншого указу про запровадження воєнного стану», - сказав Пинзеник.

Стосовного того, чи вимагає нова рекомендація Президента затвердження на Раді нацбезпеки і оборони України, яка рекомендувала Президенту запровадити воєнний стан на 60 днів, Пинзеник зауважив, що Президент має право реалізувати ті рекомендації повністю або частково на свій розсуд.

Відповідаючи на запитання кореспондента агентства, чи можна внести відповідну правку щодо запровадження воєнного стану на 30 днів з голосу, під час розгляду цього питання на позачерговому засіданні, голова Регламентного комітету зазначив, що Верховна Рада має повноваження приймати запропонований Президентом варіант указу як у повному обсязі, так і частково, або з рекомендаціями і зауваженнями.

«Відповідно, можливий будь-який сценарій», - резюмував Пинзеник.

Читайте також: У Раді третю годину тривають консультації щодо воєнного стану

Як повідомлялося, 25 листопада російські судна обстріляли і захопили три українські кораблі в районі Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків отримали поранення.

У зв'язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала Президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Порошенко спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб - з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, що стартує наприкінці грудня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-