Новий угорський посол починає роботу в Україні

Новий угорський посол починає роботу в Україні "кремлівськими методами" — МЗС

Укрінформ
У Міністерстві закордонних справ України назвали відвертою брехнею заяву зовнішньополітичного відомства Угорщини про обставини запрошення угорського посла Іштвана Ійдярто.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар у Facebook.

"Останнім часом дії і заяви угорської сторони дедалі більше нагадують стиль Кремля. То угорський прем'єр синхронно з Москвою декларує відмову від контактів з українською владою, то угорська дипломатія переходить на рейки маніпуляцій і перекручень", - написав Боднар.

Він зазначив, що намагався стримано коментувати існуючі проблеми.

"Але чашу мого дипломатичного терпіння переповнила відверта брехня МЗС Угорщини щодо виклику їхнього посла", - написав він.

Боднар наголосив, що "посла Угорщини таки запросили до МЗС!".

Читайте також: Посла Угорщини викликали “на килим” до МЗС України

За словами українського дипломата, посла Угорщини було запрошено до МЗС України директором профільного департаменту для демаршу щодо деструктивних заяв угорського прем'єра Віктора Орбана. Те, що посол попередньо сам просився на зустріч, не впливає ні на зміст, ні на форму демаршу".

"Послу Угорщини було висловлено рішучий протест у зв'язку із заявами Орбана (Віктор Орбан - прем'єр-міністр Угорщини - ред), наголошено на неприпустимості втручання у внутрішні справи України, зокрема у триваючий виборчий процес. Посол з розумінням сприйняв наші занепокоєння. Жодної згадки про "утиски угорців на Закарпатті" не було! Навпаки, було запропоновано сконцентрувати взаємодію двох країн на практичних взаємовигідних напрямках", - пише Боднар.

Він висловив жаль з приводу того, що новий угорський посол розпочинає свою роботу в Україні методами кремлівської пропаганди.

"Дуже шкода, що свою роботу в Україні новий угорський посол (а також його колеги в Будапешті) розпочинає методами кремлівської пропаганди. Ми, зі свого боку, мабуть, почнемо в МЗС активно вчити угорську мову, щоб в коментарях одразу угорською вказувати не дипломатичне слово "запросили", а жорстке - "викликали". Якщо їм подобається жорсткий, а не конструктивний стиль діалогу - ми їм це швидко забезпечимо", - написав заступник міністра закордонних справ.

Читайте також: Україна говоритиме з Угорщиною "жорстко" і "послідовно" - МЗС

Раніше прес-секретар МЗС Угорщини Тамаш Менцер заявив, що посла Угорщини в Україні Іштвана Ійдярто не викликали до українського Міністерства закордонних справ - бесіду, яка відбулася 16 листопада, ініціювала угорська сторона.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан 15 листопада заявив, що домовленості з владою України неможливі. Як відомо Угорщина блокує засідання Комісії Україна-НАТО через положення Закону про освіту стосовно того, що мовою освіти в Україні є державна, українська мова, заявляючи, що це порушує права угорців, які проживають в Україні, на освіту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-