"Батьківщина" заплатила 100 мільйонів за рекламу "Нового курсу" - КВУ

Укрінформ
ВО «Батьківщина» витратило на рекламу «Нового курсу» близько 100 мільйонів гривень. 

Про це повідомляє Комітет виборців України, проаналізувавши дані фінансових звітів партії за ІІ та ІІІ квартали 2018 року.

«У квітні-червні партія витратила на пропагандистську діяльність 24,8 млн, у липні-вересні - 73 млн. Саме в літній період розпочалася активна реклама «Нового курсу», тому логічно очікувати, що абсолютну більшість грошей було витрачено на ці потреби», - зазначається в повідомленні.

У КВУ зауважили, що такі витрати стали рекордними для партії і пов'язані із наближенням виборів. Для порівняння: за весь 2016 рік партія витратила лише 19 млн грн., за 2017 рік - 30 млн.

Натомість, зазначили у Комітеті виборців, за даними останнього фінансового звіту партії, який було оприлюднено 9 листопада, лише в липні-вересні «Батьківщина» витратила 53 млн грн на рекламу на телебаченні та 19 млн грн - на зовнішню рекламу (білборди, сітілайти). Зокрема, партія перерахувала понад 19 млн грн ТОВ «Глобал медіа груп» із призначенням платежу - «сплата за розміщення реклами на телебаченні». Ще 30 млн було перераховано ТОВ «Старлайт бренд контент» як оплату за «надання рекламних послуг». Діяльність цих компаній пов'язують із телеканалами ICTV, СТБ, Новий Канал та ін. Більшість коштів за розміщення зовнішньої реклами отримала компанія «РТМ-Україна».

У КВУ проаналізували, що «Батьківщина» витратила на рекламу «Нового курсу» гроші, отримані як внески на користь партії. У липні-вересні фізичні особи надали партії грошових внесків на 71 млн грн, юридичні особи - на 4 млн. 

Читайте також: Про наміри балотуватися у президенти заявив 31 політик — КВУ

«Цікаво, що значна частина внесків громадян були однаковими за розміром. Так, фізичні особи 336 разів робили внески для партії на суму 148 тис. грн. Цікаво, що схожа ситуація вже мала місце раніше - на парламентських виборах 2014 року. Тоді частина виборців так само масово перераховували партії гроші розміром в 149 тис. грн», - зауважили в Комітеті.

У КВУ вважають, що такі суми (148-149 тис. грн) навряд чи є випадковими, фактично у такий спосіб внескодавці можуть уникати спеціальної фінансової перевірки. 

«Так, фінансова операція на суму, яка дорівнює чи перевищує 150 000 гривень, підлягає обов'язковому фінансовому моніторингу. При цьому, суми близькі, але все ж менші за 150 тис. грн, такого моніторингу не підлягають (ч.1 ст. 15 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»)», - пояснили у Комітеті виборців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-