Мовний закон потрібно ухвалити якнайшвидше - Кириленко

Мовний закон потрібно ухвалити якнайшвидше - Кириленко

1304
Ukrinform
Новий мовний закон, який регламентуватме використання державної мови в усіх сферах життя, потрібно ухвалити якнайшвидше.

Про це перед початком Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності сказав віце-прем'єр-міністр В'ячеслав Кириленко, повідомляє Урядовий портал.

«Українська мова потребує підтримки, тому новий мовний закон треба ухвалити якнайшвидше. Багато  українців  уже розуміють, що українська мова стала вагомим чинником національної безпеки», - наголосив Кириленко.

За його словами, новий закон регламентуватиме використання української мови в сферах обслуговування, друкованих засобах масової інформації, телерадіопростору тощо. Завдяки перехідним періодам зміни будуть поступові, як із запровадженням квот для української музики на радіо. Віце-прем'єр-міністр нагадав, що днями набув чинності третій етап впровадження квот на радіо. Відтепер мінімальна частка пісень українською мовою протягом доби, в тому числі і в прайм-тайм, має становити не менше 35%. 

Читайте також: Легший, ніж торік: Кириленко поділився враженнями від радіодиктанту

Але загалом, за словами Кириленка, квоти перевиконуються, і це підтверджує, що на українськомовну пісню є значний попит.

Як повідомляв Укрінформ, 9 листопада, в День української писемності в Україні, пройшов Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, який цього року проводився під гаслом #пишеморазом. До написання диктанту долучилися політики, митці, громадські діячі, студенти вишів, представники посольств інших держав.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-