Псевдовибори в ОРДЛО підірвуть переговорний процес – Україна в ОБСЄ

Псевдовибори в ОРДЛО підірвуть переговорний процес – Україна в ОБСЄ

Укрінформ
Проведенням псевдовиборів на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України Росія хоче легітимізувати нові призначення в своїх окупаційних адміністраціях.

На цьому наголосив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На початку свого виступу я би хотів висловити рішуче засудження намірів Російської Федерації провести незаконні та фейкові так звані вибори на окупованих територіях Донецької та Луганської областей України, намагаючись створити атмосферу легітимності навколо нових призначень у своїй окупаційній адміністрації", - заявив він.

Український дипломат зазначив, що заяви російської сторони про необхідність "виборів" для заповнення "вакууму влади" не мають під собою жодного підгрунтя. "Все це спрямовано на те, щоб відвернути увагу від прагнення Росії вжити подальших кроків, якими підтримується агресія Росії проти України, грубо порушуються територіальна цілісність і суверенітет України, а також Мінські угоди щодо врегулювання конфлікту, розпочатого самою ж Росією", - заявив Прокопчук. 

Представник України наголосив, що реальність полягає в тому, що влада РФ здійснює повний контроль над окупованими територіями і відіграє головну роль в ухваленні будь-яких рішень на окупованому Донбасі - шляхом створення незаконних окупаційних адміністрацій та за допомогою російських збройних формувань.

"Оскільки ми не бачимо жодних ознак готовності Росії відреагувати на заклики міжнародної спільноти та припинити підготовку до цих фейкових так званих виборів, ми наголошуємо для російської делегації, що їхня поведінка буде явним порушенням власних зобов'язань Росії в рамках Мінських домовленостей, буде грубим порушенням міжнародних зобов'язань Росії щодо поваги територіальної цілісності держав, а також суттєво підірве весь переговорний процес", - підкреслив дипломат.

Він додав, що російські призначенці, яких заведуть в окупаційні адміністрації шляхом "виборів", не представлятимуть місцеві громади окупованих районів Донецької та Луганської областей, і вони не стануть учасниками формату Тристоронньої контактної групи щодо реалізації Мінських домовленостей.

Читайте також: Голова ОБСЄ засудив "вибори" на окупованому Донбасі

Як повідомлялося, діючий голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Італії Ензо Моаверо Міланезі заявив у четвер, що наміри провести 11 листопада так звані вибори в окремих районах Донбасу (ОРДЛО) суперечать Мінським домовленостям, і підготовка до їх проведення має бути скасована.

Російська окупаційна адміністрація на Донбасі призначила на 11 листопада так звані вибори на території ОРДЛО. Пізніше РФ офіційно заявила, що визнає результати організованих нею ж "виборів" московських маріонеткових режимів.

Представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко наголосила, що Росія цією заявою "видала мандат на війну, яку вона давно оголосила Україні", а дії РФ та її маріонеток ведуть до зриву політико-дипломатичних переговорів у Мінську і дестабілізації ситуації на фронті.

Плани з проведення псевдовиборів вже засудили ЄС, США, країни G7 та більшість країн, що входять до Радбезу ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-