"Вісімка" країн ЄС засудила плани проведення "виборів" на окупованому Донбасі

Укрінформ
Вісім держав-членів ООН у вівторок оприлюднили спільну заяву, в якій засудили плани проведення на окупованих РФ територіях східної України так званих "виборів" у "Л/ДНР".

Текст документа від імені всіх держав озвучила в штаб-квартирі ООН постійний представник Великої Британії Карен Пірс, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Ми, як держави-члени ЄС, повністю підтримуємо незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах. Ми засуджуємо нелегітимні "вибори", заплановані на 11 листопада на територіях, непідконтрольних (українському – ред.) уряду, так званих "ЛНР" та "ДНР", - йдеться в оголошеному документі.

Читайте також: Незаконні "вибори" на Донбасі можуть спричинити нову агресію з боку РФ - Єльченко

Якщо ж нелегітимні вибори відбудуться, це суперечитиме Мінським угодам та порушуватиме українське законодавство.

"Будь-які подібні незаконні вибори несумісні з суверенітетом і територіальною цілісністю України", - підкреслюється в заяві.

При цьому, держави-члени ЄС закликали міжнародне співтовариство "об'єднатися в протистоянні цим незаконним "виборам", які можуть лише підірвати зусилля, спрямовані на досягнення миру в регіоні".

У документі, крім того, міститься заклик до сепаратистів відмовитися від планів проведення "виборів", а також до Росії – використати свій істотний вплив на них, щоб не допустити проведення цих "виборів".

Читайте також: Британія розкритикувала “вибори” на окупованих бойовиками територіях

Держави-члени ЄС до того ж привітали продовження дії закону України про особливий статус Донбасу. Вони висловили впевненість, що мирне врегулювання конфлікту можливе. При цьому, "Росія повинна відігравати свою роль, припинивши фінансову й військову підтримку сепаратистам та вивівши свої збройні сили й військову техніку з території України".

Представники країн-членів ЄС також висловили стурбованість щодо погіршення гуманітарної ситуації в зоні конфлікту, особливо в період зимового сезону. Вони закликали забезпечити повний доступ усіх міжнародних гуманітарних організацій до окупованих територій України.

Читайте також: Швеція в ООН: Незаконні вибори в "Л/ДНР" порушують Мінські домовленості

"Вісімку" країн-членів Євросоюзу, які підписали заяву, представляють Франція, Нідерланди, Польща, Швеція, Велика Британія, Італія, Бельгія й Німеччина. Як підкреслили самі представники країн ЄС, це демонструє послідовність позиції ЄС щодо України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-