Україна захищатиме принципи, покладені в основу Статуту ООН — Клімкін

Україна захищатиме принципи, покладені в основу Статуту ООН — Клімкін

476
Ukrinform
Україна як один із засновників ООН беззастережно відстоює принципи суверенної рівності, необхідності виконання взаємних зобов'язань, мирного врегулювання спорів, утримання від погрози силою чи застосування сили.

Про це йдеться у зверненні міністра закордонних справ України Павла Клімкіна з нагоди відзначення Дня Організації Об'єднаних Націй.

"За ці цінності віддали свої життя численні захисники нашої Батьківщини, які загинули в неоголошеній війні, нав'язаній нам Росією. Ми вбачаємо свій обов'язок у захисті принципів, які були покладені в основу Статуту ООН, і які безцеремонно порушує одна з країн-членів ООН", — зазначив Клімкін.

Він нагадав, що за останні роки багато зроблено на "українському напрямі". Зокрема, схвалено низку резолюцій щодо територіальної цілісності України та захисту прав людини, в яких Росія визнається державою-агресором, а Автономна Республіка Крим та м. Севастополь — тимчасово окупованими територіями України. В нашій державі започаткувала діяльність Моніторингова місія ООН з прав людини. Спільно з урядом України реалізуються програми допомоги вимушеним переселенцям.

Клімкін акцентував, що, окрім активнішого залучення ООН до протидії російській агресії проти нашої держави, Україна спрямовує зусилля в Організації також на внесення конструктивного внеску у справу забезпечення міжнародного миру і безпеки.

Глава зовнішньополітичного відомства підкреслив, що ООН залишається центральним елементом існуючої системи світового правопорядку, а наш обов'язок як членів міжнародного співтовариства — зміцнити та покращити її ефективність, вдосконалити відповідні внутрішні процедури та механізми.

"Переконаний, що сьогодні ООН та її Статут вимагає всебічної підтримки та захисту. Саме цьому завданню ми маємо приділяти пріоритетну увагу, оскільки безумовне додержання Статуту усіма без виключення державами-членами є запорукою успіху діяльності ООН та гарантією миру і безпеки в світі", — резюмував міністр.

Читайте також: Сьогодні відзначається День ООН та Всесвітній день боротьби з поліомієлітом

Як відомо, 24 жовтня 1945 року набув чинності Статут Організації Об'єднаних Націй. Саме цей день вважається офіційною датою народження найбільшої міжнародної організації в світі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-