Усіх стандартів НАТО не досягнули  й члени Альянсу — експерт

Усіх стандартів НАТО не досягнули й члени Альянсу — експерт

Укрінформ
Україна не зможе до 2020 року досягнути всіх стандартів НАТО, бо навіть деякі з країн НАТО їх ще не досягли.

 Про це сказав на засіданні круглого столу в Укрінформі на тему: "Нова візія відносин Україна-НАТО" заступник начальника Управління співробітництва з НАТО Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату КМУ Сергій Вербицький.

"Стосовно запровадження стандартів НАТО до 2020 року, то, звичайно, ми всіх стандартів НАТО до 2020  року не досягнемо. Тільки відкритих стандартів НАТО близько 1300, і це не рахуючи закритих. Цих стандартів не досягнули у тому числі і члени Альянсу. Мова йде про досягнення Україною стратегічно важливих стандартів, які  нам дозволять максимально наблизитись до НАТО", - сказав він.

За словами Вербицького, це стандарти, які стосуються оборонної промисловості,  страгічного, ресурсного планування, логістики та командування і контролю. "В цих критичних сферах ми не досягнемо 100 відсоткового виконання, однак, ключові аспекти ми виконаємо", - сказав він.

Представник КМУ, також нагадав, що процес проходження документа - Проекту Закону про внесення змін до Конституції України (щодо стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та в Організації Північноатлантичного договору) вже розпочався. Зараз проект закону знаходиться в Конституційному суді, який розпочав його вивчення.

У свою чергу аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Руслан Кермач зауважив, що у суспільстві досить велика підтримка щодо вступу України в НАТО.  Дані опитування Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, проведеного у серпні свідчать, що 42% українців підтримують вступ країни до НАТО, 35% підтримали позаблоковий статус України, 6% виступають за військовий союз із Росією й іншими країнами СНД. Не змогли відповісти 16,3%.

Читайте також: У трьох військових вишах України стартують Дні НАТО

За його словами, "якщо предметно подивитись, звідки виходить ця цифра, то ми побачимо певну міжрегіональну диспропорцію. В західному регіоні вже фактично досягнуто консенсус у підтримці НАТО - 71%, в центрі - це переважна більшість - 52%. Південь і Схід суттєво відстають за цими показниками".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-