Координатор ФРН у захваті від українського громадянського суспільства

Координатор ФРН у захваті від українського громадянського суспільства

Укрінформ
Україна має дуже активне громадянське суспільство, яке Захід має підтримувати.

Про це сказав депутат німецького Бундестагу (СДПН), координатор ФРН з відносин з Росією, Центральною Азією та країнами Східного партнерства Дірк Візе, виступаючи на конференції “Київського діалогу” у Фонді Конрада Аденауера в Берліні, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це неймовірний потенціал”, - підкреслив політик, додавши, що “у Росії такого не побачити”.

Візе у вересні відвідав Київ, де зустрічався, зокрема з активістками. Окрім своїх позитивних вражень він висловив і занепокоєння фактами тиску та перешкоджання роботі активістів, які працюють в галузі подолання корупції. Політик підкреслив важливість продовження підтримки українського громадянського суспільства, яке є рушійною силою реформ.

Читайте також: Україна перед виборами: українські та німецькі експерти прокоментували ситуацію

Уповноважений поінформував, що в бюджеті Німеччини на 2018 році було збільшено с 14 до 17 млн євро кошти на проекти з підтримки громадського суспільства в країнах Східного партнерства. Частина з них призначена Україні.Депутат високо оцінив продовження нещодавно Верховною Радою дії законодавства про особливий статус для окремих регіонів Донбасу. Коли він був в Україні у вересні, був песимізм щодо того, що документ здобуде більшість у ВР. Дискусія тоді розгорілася з новою силою, Росія вже підготувала дуже цілеспрямовану інформаційну кампанію під гаслом “це Україна зводить нанівець Мінський процес”, Італія почала знову говорити про зняття санкцій, - згадує німецький політик. Тим важливіше, за його словами, що дію статусу було продовжено, це дає можливість інтенсифікувати процеси.

Прокоментував Візе також питання “Північного Потоку-2”. Сам він раніше працював у Мінекономіки і тому обізнаний з тематикою. Проект, запевнив він, є насправді ініціативою європейських концернів, які діють за німецьким правом, отримали всі необхідні дозволи. Але додав, що цілком зрозуміло, що не можна говорити про проект, оминаючи політику. Треба обговорювати цю проблему зі східноєвропейськими партнерами, які мають великі побоювання, хоча в середини цієї групи держав теж панують досить різні погляди. Дуже важливим депутат вважає те, що в Берліні тривають переговори щодо пошуку вирішення питання транзиту після 2019 року. “Це, я усвідомлюю, не викличе схвальних вигуків, але буде для України більш прийнятною ситуацією”, - вважає Візе.

Він запевнив, що Україна відіграє велику роль в його роботі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-