Відсутність Польщі у Мінському процесі є її поразкою  – канцелярія президента РП

Відсутність Польщі у Мінському процесі є її поразкою – канцелярія президента РП

Укрінформ
Відсутність Польщі у Мінському та Нормандському форматах є найбільшою поразкою Польщі на зовнішньополітичній арені з 1989 року.

На цьому в інтерв’ю виданню Dziennik Gazeta Prawna наголосив міністр канцелярії президента Польщі Кшиштоф Щерський.

“З часу президента Коморовського, прем’єра Туска і міністра Сікорського наша роль щодо подій на сході зменшилася. Це є наслідком найбільшої поразки у польській зовнішній політиці від 1989 року, тобто дозволу на виключення з Нормандського і Мінського форматів”,- заявив Щерський.

Він додав, що це було “абсолютною катастрофою”, за яку відповідає тогочасна Громадянська платформа (PO) і її закордонна політика. 

На переконання Щерського, якщо Польща була б частиною Мінського формату, то Україна була б “дуже важливою частиною польської закордонної політики”.  Натомість, оскільки цього немає, то дехто це використовує, аби “грати на емоціях”. 

Міністр канцелярії президента РП підкреслив, що перебуваючи “дещо на узбіччі” Польща намагається реалізовувати свої дипломатичні обов’язки й підтримувати інтенсивні відносини з Україною.  

“Ми розмовляємо ( з Україною – ред.) і рішуче представляємо нашу позицію, також і критичну. Президент Дуда регулярно, декілька разів на рік, зустрічається з президентом Порошенком”,- констатував Щерський. 

Читайте також: Вишеградська група не братиме участі у Nord Stream 2

Відповідаючи на запитання журналістів міністр зазначив, що Варшава жодним чином не втручається у виборчий процес в Україні і “не має свого кандидата” у президентських виборах. За його словами, важливо також, аби інші зовнішні гравці не перешкодили проведенню виборів в Україні.

Щерський зазначив, що в інтересах Польщі є існування України без корупції, в якій здійснюються реформи, немає втручання Росії, і яка зближується до західних структур.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-