Парубій пояснив, чому відклали розгляд змін до Конституції про перейменування областей

Парубій пояснив, чому відклали розгляд змін до Конституції про перейменування областей

Укрінформ
Під час спілкування з журналістами у Тбілісі (Грузія) в суботу Голова ВР Андрій Парубій назвав причину, через яку відкладається розгляд проектів змін до Конституції про перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

Про це повідомляє прес-служба Верховної Ради.

«Не всі фракції ще прийняли остаточне рішення про підтримку цих законопроектів. Для мене надзвичайно важливо, щоб коли ці питання розглядали в залі, у нас гарантовано було 226 голосів... Я переконаний, що ці назви слід змінити, і я готовий ще тиждень почекати, щоб фракції визначилися», - сказав Парубій.

При цьому він зазначив, що питання перейменування областей не відкладено - наразі триває пошук необхідних 226 голосів для направлення відповідних законопроектів до Конституційного Суду, та висловив упевненість, що в найближчі тижні такі голоси буде знайдено.

Голова Верховної Ради повідомив, що з цього питання в кількох фракціях тривають дискусії. 

«Деякі депутати вважають, що перейменування (Дніпропетровської  області – прим.) має бути на Дніпровську. У законопроекті  - на Січеславську. Було б нерозумно, якби ми в дискусії між Дніпровською і Січеславською не ухвалили рішення зовсім», - сказав Парубій, зауваживши при цьому, що у Верховній Раді не зареєстровано законопроект про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську. «Тому навіть якби ми в залі знайшли компроміс під Дніпровську область - немає такої законодавчої пропозиції», - пояснив він.

Читайте також: На Миколаївщині досі стоїть близько 70 пам'ятників Леніну

Водночас дискусії щодо перейменування Кіровоградської області на Кропивницьку, за словами Парубія, містять менше розбіжностей у позиціях сесійного залу.

Як повідомлялося, законопроектами №8329 і №8380 про внесення змін до ст. 133 Конституції передбачається перейменування Дніпропетровської та Кіровоградської областей на Січеславську та Кропивницьку відповідно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-