Рішення Комітету ВР про своє звільнення Супрун назвала відповіддю старої системи

Рішення Комітету ВР про своє звільнення Супрун назвала відповіддю старої системи

820
Ukrinform
Прийняття проектів постанов Комітету ВР щодо невідповідності займаним посадам в.о. міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського свідчать про правильні дії чинної команди МОЗ.

Про це на своїй сторінці y Facebook написала в.о.міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

«Ми сприймаємо вчорашню постанову комітету з питань охорони здоров'я про звернення до Кабінету міністрів України з вимогою звільнити команду агентів змін МОЗУ - як характерну відповідь старої системи, яка понад усе прагне зберегти статус-кво. Дуже добре, що регулярно отримуємо такий фідбек. Це допомагає розуміти, що ми діємо правильно і виконуємо суспільний запит на справжні зміни. Ми відчуваємо потужну підтримку мільйонів українців і будемо працювати зі ще більшим натхненням. Дякую за підтримку всім, хто допомагає Україні перейти від застарілої совєцької моделі до сучасної світової в системі охорони здоров'я», - написала Супрун.

За її словами, чинній команді МОЗ за 2 роки вдалося, насамперед, дати пацієнтам вибір лікуватися у того лікаря, якому вони довіряють, «безоплатно та без обмежень за будь-якою послугою, що гарантована державою».

«Вже майже 19 мільйонів громадян обрали своїх лікарів. Ця цифра щоденно зростає. Ми почали фінансувати необхідні пацієнтам медпослуги через НСЗУ (Національна служба здоров'я України) замість простого утримання медичних закладів. Перші 161 медзаклад вже отримали понад 800 млн грн від Нацслужби здоров'я за останні 3 місяці. Це відбувається без посередників та за прозорими справедливими процедурами. Тисячі лікарів уже отримали суттєво підвищені зарплати», - написала Супрун.

За її словами, зараз ліки від найпоширеніших та найнебезпечніших для українців хронічних хвороб можна отримати безоплатно або з суттєвою знижкою за програмою «Доступні ліки» - у кожній 3-й аптеці країни, 6,6 мільйонів громадян вже користуються цією програмою.

Читайте також: Комітет Ради одноголосно підтримав звільнення Супрун

«Продовжуються ефективні державні закупівлі ліків та медичних виробів через міжнародні організації. Цього року Україна вперше виходить на забезпечення 100% запитів лікарень за 12 напрямами, серед яких ліки від тяжких хвороб, як гемофілія, дитячий церебральний параліч, ліки для трансплантації. Щотижня нові партії ліків доставляються в регіони. Ми працюємо над тим, щоб гарантувати їхнє потрапляння до головного клієнта - українців. Вперше за 7 років в Україні є всі вакцини для планових щеплень», - наголосила Супрун.

Вона акцентувала, що в Україні розбудовується система регіональних кардіоцентрів, оснащених сучасним ангіографічним обладнанням.

«Вперше за всю історію незалежної України кожен українець з гострим інфарктом міокарда у критичній ситуації може одержати стент безоплатно. Сьогодні на уряді буде прийняте розпорядження про перерозподіл коштів (трохи більше 100 мільйонів гривень), які нам вдалось знайти, для того щоб відправити на лікування за кордон громадян, які перебувають на обліку цієї програми. За останні два роки за цією програмою пролікували більше українців ніж за всі попередні роки разом взяті», - наголосила Супрун.

Читайте також: Дубініну незаконно призначили в.о. ректора Одеського медуніверситету - суд

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я на засіданні у вівторок, 2 жовтня, підтримав проекти постанов щодо невідповідності займаним посадам виконуючого обов'язки міністра охорони здоров'я Уляни Супрун та її заступника Олександра Лінчевського.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>