Депутат пояснив, чому особливий статус Донбасу треба продовжити до кінця 2019 року

Депутат пояснив, чому особливий статус Донбасу треба продовжити до кінця 2019 року

Ексклюзив
265
Ukrinform
Голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський прогнозує ухвалення в цілому президентського законопроекту № 9153 у четвер, 4 жовтня. 

Про це він сказав у коментарі Укрінформу.

"Якщо дивитись календар наших виборів, то через рік буде якраз виборча кампанія в розпалі, і навіть технічно, я думаю, буде неможливо зібрати парламент. Саме тому це скликання парламенту повинно подовжити цей термін, а наступне скликання вже буде визначатись далі", - зазначив Пашинський (парламентські вибори мають відбутися 27 жовтня 2019 року - ред.).

За його словами, з огляду на те, що законопроект визначений Президентом як невідкладний, комітет розглядатиме документ на засіданні в середу.

Пашинський наголосив, що законопроект доцільно ухвалювати відразу в цілому з огляду на те, що ним пропонується лише продовжити термін особливого порядку місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей.

Читайте також: Президент пропонує ВР продовжити дію закону про порядок самоврядування на Донбасі

Як повідомлялось, Президент 3 жовтня зареєстрував у парламенті законопроект № 9153 "Про внесення зміни до статті 1 Закону України "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", яким пропонується встановити, що тимчасово, на строк до 31 грудня 2019 року включно, запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО.

Згідно з діючим законодавством, такий особливий порядок місцевого самоврядування діє на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності законом "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей".

Тобто, дія особливого порядку самоврядування має завершитись 10 жовтня 2018 року.

Президент у пояснювальній записці зазначає, що прийняття закону зумовлено необхідністю забезпечити умови для продовження процесу мирного врегулювання ситуації в ОРДЛО, зберегти та у разі необхідності посилити міжнародний санкційний режим, запроваджений з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету України.

Окрім того, у пояснювальній записці зазначається, що ухвалення закону має сприяти створенню необхідних умов для розгортання в ОРДЛО багатонаціональної миротворчої операції під егідою ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>