Україна все ще Terra Incognita, але може багато запропонувати Європі — посол в Австрії

Україна все ще Terra Incognita, але може багато запропонувати Європі — посол в Австрії

478
Ukrinform
Україна залишається свого роду Terra Incognita для багатьох в Європі, будучи нацією, яка йде проти трендів. 

Однак країна може запропонувати нині набагато більше, ніж колись, та принести Європі потрібні їй зміни, наголосив посол України в Австрії Олександр Щерба у своїй статті "Нація в дорозі", опублікованій в головному англомовному журналі Відня Metropole.

"Серед всіх європейських країн Україна стоїть окремо - історично, політично, геополітично. Одна з найбільших європейських націй, яка лише нещодавно повернулася на карту Європи - і все ще лишається свого роду Terra Incognita для багатьох. Це нація, яка йде проти трендів: закохується в Європу, коли інші стають євроскептиками, б’ється за ідеали, коли інші стають "прагматиками", піднімає смолоскип свободи, коли інші його упускають, відкривається для світу, коли глобальний тренд - закритися наглухо, як устриця", - йдеться у статті, текст якої опублікований на сторінці Щерби у Facebook.

Звертаючись до віденських читачів, посол підкреслив, що Україна – "парадоксальна, несподівана, захоплююча, недооцінена, дратуюча, чарівна": "Все це одночасно. Україна - це нація в дорозі, місце на карті, де відбуваються важливі події і де весь регіон може "накренитися" в той бік чи інший. Країна, яка заслуговує на тверезий, серйозний та співчутливий погляд".

Дипломат наголосив, що головна річ, яку треба знати про Україну - "це нація, яка хоче стати кращою, ніж вона зараз є". "Після сторічного існування в тіні вона хоче бути побаченою, успішною та оціненою. Це бажання є таким сильним, що протягом одного десятиріччя Україна мала не одну, а цілих дві революції. Ну де ще таке взагалі можливе? Всі революції та реформи слугують одній меті: нарешті розкрити потенціал України та скинути баласт її гріхів - насамперед корупцію, десятиріччями втілену в українському політичному класі", - зазначається у статті.

По слідах останньої Революції гідності, в умовах російської агресії в Криму та на Донбасі, Україна працює над своєю європейською трансформацією: "Болісно, не без помилок, крок за кроком - вона змінює реальність свого життя. Культура корупції змінюється на культуру чесного служіння державі, патерналістський дух змінюється на дух колективної відповідальності".

Щерба підкреслив, що після сторічної прив’язки до Росії Україна розвернулася до Заходу. "Так, російські прапори, зброя та найманці все ще затьмарюють життя на 6-7% української території. І тим не менше, загальне відчуття таке, що пункт неповернення пройдений: життя в тіні Росії - це минуле України, але не майбутнє", - заявив він.

Посол також звернув увагу на те, що підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, маючи нижчу собівартість продукції, ніж в Китаї, будучи сповненою духу інновацій та готовності працювати, Україна з'являється на радарах багатьох інвесторів: "Вона хоче і може навчатися у Заходу. Вона бачить Захід (насамперед ЄС) як еталон успішної трансформації. Вона хоче стати вільною та успішною - як вільною та успішною стала свого часу сусідня з нами Польща".

Читайте також: Головний англомовний журнал Відня присвятив 16 сторінок Україні

Як зазначив Щерба, цей дух свободи пронизує Україну та відчувається на всіх рівнях, а громадянське суспільство є величезним фактором. 

"Україна може запропонувати нині набагато більше, ніж колись, - насамперед економічно та культурно. Ця величезна та захоплююча країна може принести Європі потрібні їй зміни, особливо зараз!" - наголосив дипломат.

Як повідомляло агентство, головний англомовний журнал Відня Metropole присвятив 16 сторінок темі України – від історії та культури до політики та економіки. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>