Жодного голосування за місяць: КВУ назвав депутатів з "нульовим показником"

Жодного голосування за місяць: КВУ назвав депутатів з "нульовим показником"

Інфографіка
777
Ukrinform
Упродовж вересня 46 народних депутатів пропустили 90% голосувань у Верховній Раді. При цьому 11 із них не проголосували жодного разу за місяць.

Про це повідомляє прес-служба Всеукраїнської громадської організації "Комітет виборців України".

"Нульові показники голосувань в Євгена Мураєва, Костянтина Жеваго, Дмитра Яроша, Лева Підлісецького, Юрія-Богдана Шухевича. Жодного разу не проголосували депутати-втікачі: Євген Бакулін, Сергій Клюєв та Олександр Онищенко. Не голосували також В'ячеслав Константіновський та Андрій Журжій, які заявили про складання депутатських повноважень, а також Надія Савченко, яку утримують під вартою. За даними веб-сайту ВР, офіційно вони пропустили голосування з невідомих причин, тобто, не через хворобу чи відрядження", - йдеться у повідомленні.

Разом з тим, частина депутатів, за даними КВУ, проголосувала лише кілька разів за місяць. Серед них - Віталій Чепинога і Вадим Рабінович, які взяли участь у 0,4% голосувань, Юхим Звягільський (0,8%), Юрій Солод (1,6%), Наталія Королевська (2%), Сергій Ларін (3,1%), Анатолій Гіршфельд (3,1%), Дмитро Добкін (4%), Денис Омельянович (4%), Сергій Льовочкін (4%), Нестор Шуфрич (4%), Григорій Немиря (4,3%), Іван Фурсін (5%) і Микола Скорик (5%).

При цьому у Комітеті виборців України підкреслюють, що часто політики не голосували, хоч і офіційно були зареєстровані на засіданні. Так, Сергій Ківалов і Михайло Поплавський були зареєстровані на всіх засіданнях парламенту, але взяли участь лише в 8% і 10% голосувань відповідно.

Підсумовуючи голова КВУ Олексій Кошель зазначає, що у вересні показники участі народних депутатів у голосуваннях Ради дещо покращилася.

Читайте також: Бойко, Вілкул та Тимошенко ігнорували роботу в комітетах Ради - КВУ

"Так, якщо в травні 2018 року 90% голосувань пропустили 71 нардеп, в червні - 79, липні - 52, то у вересні - 46. У першу чергу, це пов'язано із важливістю голосувань цього місяця. Зокрема, було призначено нових членів Центральної виборчої комісії, суддів Конституційного суду України, а також підтримано зміни до Конституції (законопроект №9037 щодо стратегічно курсу України на набуття повноправного членства в ЄС та НАТО та проект №6236 стосовно щодо розвитку фермерства та реалізації прав українців на землю, - ред.)", - пояснив Кошель.

Як повідомляв Укрінформ, дев'ята сесія Верховної Ради VIII скликання відкрилася 4 вересня 2018 року і, відповідно до затвердженого календарного плану, триватиме до 25 січня 2019 року. У вересні народні депутати працювали в пленарному режимі протягом двох тижнів. Загалом, за місяць відбулося 12 пленарних засідань ВР, на яких проведено 255 голосувань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-