Гройсман закликає Раду працювати над бюджетом-2019 “без прицілу на вибори”

Гройсман закликає Раду працювати над бюджетом-2019 “без прицілу на вибори”

Укрінформ
Володимир Гройсман закликає народних депутатів під час доопрацювання проекту закону про державний бюджет на 2019 рік, внесеного урядом, бути професійними та реалістичними, а не намагатися використати це у своїй майбутній передвиборчій кампанії.

Про це він сказав під час Години запитань до уряду у Верховній Раді, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Шановні колеги, відсьогодні розпочинається бюджетний процес. Започаткуймо нову традицію ідеальну, дуже чітко прораховану, серйозну фундаментальну роботу (давайте -ред.) зробимо. Без популізму, без прицілу на наступні вибори, бо я точно знаю, що ті, хто бреше, лицемірить, все одно програють. Можливо, короткостроково вони будуть у фаворі, але потім будуть абсолютно в іншій ситуації, коли все суспільно їх буде зневажати”, - сказав Прем’єр-міністр.

Він закликав депутатів системно підійти до цієї роботи і зробити Україну сильною. “Дуже розраховую на те, що ми насправді зробимо з вами фундаментально важливий документ виходячи з реального стану економіки та викликів минулого. У цьому контексті згадав про необхідність обслуговування зовнішніх боргів”, - сказав Гройсман.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет міністрів 14 вересня схвалив проект закону про державний бюджет України на 2019 рік та одразу вніс його на розгляд Верховної Ради.

Виконувач обов'язків міністра фінансів Оксана Маркарова 21 вересня презентувала у Верховній Раді проект закону про державний бюджет на 2019 рік.

Відповідно до проекту, доходи держбюджету заплановані в обсязі 1,008 трлн грн, з яких 916,1 млрд грн - доходи загального фонду держбюджету і 92,2 млрд грн - доходи спеціального фонду.

Видатки держбюджету заплановані на рівні 1,094 млрд грн, з них видатки загального фонду держбюджету - 993,4 млрд грн, видатки спеціального фонду - 100,96 млрд грн.

При цьому граничний обсяг дефіциту становитиме 89,989 млрд грн.

Читайте також: Рада взялася за проект Держбюджету-2019

Кабінет міністрів розраховує в 2019 році на зростання ВВП на рівні 3% при 7,4% інфляції. Держбюджет розрахований, виходячи з курсу гривні 29,4 грн/долар. Прожитковий мінімум з 1 січня 2019 року становитиме 1853 гривні, з липня - 1936 гривень, з грудня - 2027 гривень. Мінімальна зарплата із січня також зросте - з 3723 гривень до 4173 гривень.

На безпеку та оборону держави передбачається виділити 209,5 млрд грн. Пріоритетом також залишається ремонт доріг - на Дорожній фонд передбачається до 56 млрд грн. На розвиток агропромислового комплексу планується виділити 6,9 млрд грн. Пріоритетом також залишилася децентралізація - на підтримку регіональних проектів планується виділити 41, 4 млрд грн. На освіту уряд передбачив 242 млрд грн, на систему охорони здоров'я - 92,3 млрд грн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-