Україна перебуває в епіцентрі процесів, що визначають майбутнє світу — Порошенко

Україна перебуває в епіцентрі процесів, що визначають майбутнє світу — Порошенко

Укрінформ
Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна перебуває в епіцентрі процесів, які визначають майбутнє континенту та світу.

Про це він заявив, виступаючи у Верховній Раді зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Україна перебуває в епіцентрі процесів, які визначають майбутнє континенту та світу», - сказав Порошенко.

Глава держави зазначив, що глобальна та регіональні системи безпеки неефектино працюють та знаходяться під великою загрозою.

Читайте також: Порошенко: Росія прийшла не по Крим і Донбас, а по всю Україну

Водночас він сказав, що російська агресія заскочила Захід зненацька. «Проігноровані були всі важливі сигнали: і провокація на Тузлі; і відверто агресивний виступ російського президента на Мюнхенському безпековому форумі в 2007 році, де він у принципі всіх про все попереджав; і напад Росії на Грузію... І перша реакція на окупацію Криму виявилася напрочуд млявою та беззубою. Та навіть тепер - після тисяч спричинених Росією жертв на Донбасі, після MH17, після Сирії, після Солсбері - на Заході чимало охочих зазирнути Путіну в душу, чи ще не знаю куди. Цікаво, а що ви там хочете побачити, панове? Все ж і так у всіх на очах. РФ підтримує праві та ліво-популістські рухи, роздмухує євроскептицизм, втручається у вибори і референдуми, як це було в Нідерландах», - зазначив Порошенко.

Він додав, що у такий спосіб Кремль просуває свій альтернативний порядок денний, свої цінності, сподіваючись на те, що Заходу дедалі складніше буде тримати єдину позицію щодо Москви.

Також глава держави наголосив, що глибоко помиляється той, хто думає, ніби російська агресія забезпечує нам автоматичну підтримку на Заході.

«За підтримку треба боротися щодня», - наголосив Порошенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-