Парубій зареєстрував законопроект про розширення складу ЦВК

Парубій зареєстрував законопроект про розширення складу ЦВК

Оновлено
Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій зареєстрував проект закону щодо збільшення кількісного складу Центральної виборчої комісії з 15 до 17 членів і сподівається на його ухвалення вже у вівторок.

Про це він сказав на засіданні Верховної Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Мною був поданий та зареєстрований проект закону України про внесення змін до статті 6 Закону України «Про Центральну виборчу комісію». Законопроект передбачає зміну лише одного положення - збільшення (кількості) членів ЦВК з 15 до 17. Ця формула є оптимальним і коректним шляхом розв'язання проблеми оновлення Центральної виборчої комісії. Це цілковито в межах повноважень Верховної Ради України», - наголосив спікер.

За його словами, норма про склад комісії у кількості 15 осіб була перенесена із законодавства РФ, і ця цифра «не має жодного принципового значення».

«17 членів ЦВК дозволяє у четвер (20 вересня - ред.) увійти в процедуру оновлення Центральної виборчої комісії», - зазначив спікер.

Він підкреслив, що цей законопроект має на меті, аби всі фракції та групи у парламенті мали своє представництво у ЦВК. Парубій нагадав, що такою була рекомендація Парламентської асамблеї Ради Європи.

Голова ВР переконаний, що у вівторок депутати підтримають його ініціативу.

Відповідний законопроект зареєстровано у Верховній Раді 17 вересня під номером 9090.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Голова ВР Андрій Парубій назвав оновлення Центральної виборчої комісії одним із ключових напрямків у роботі дев'ятої сесії парламенту.

На восьмій сесії парламент двічі переносив питання оновлення складу ЦВК.

Читайте також: Парубій розраховує, що Рада у жовтні візьметься за “мовний” закон

Президент Петро Порошенко 23 січня підписав подання на призначення нових членів Центральної виборчої комісії, у списку - 14 кандидатів. Глава держави також підписав лист про звільнення нинішніх членів ЦВК.

5 лютого подання надійшло у парламент.

1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК, у лютому 2017 року - ще одного члена комісії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-