Парубій розраховує, що Рада у жовтні візьметься за “мовний” закон

Парубій розраховує, що Рада у жовтні візьметься за “мовний” закон

Укрінформ
Верховна Рада планує розпочати розгляд законопроекту про мову у жовтні. 

Про це сказав спікер парламенту Андрій Парубій під час брифінгу в понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я говорив про те, що є декілька зареєстрованих законопроектів. Один з них - об'єднаний, комітетський, де різні ініціативи були зібрані в один законопроект. Але ми будемо розглядати всі їх у тій послідовності, в якій вони були зареєстровані. Попередньо, блок законів Комітету з питань культури ми запланували на жовтень, і в який конкретно тиждень (розглядатиметься) - я повідомлю на передодні», - сказав Парубій.

При цьому він уточнив, що зараз тривають консультації з фракціями, бо вкрай важливо, щоб Рада, ввійшовши в розгляд законопроекту про мову, отримала позитивний результат.

«Я робитиму все можливе, щоб ми не відтягуючи поставили на розгляд і в першому читанні прийняли один із запропонованих законопроектів за основу, а вже на його основі розпочали підготовку до другого читання», - додав Голова Верховної Ради.

Читайте також: Парубій: Не допущу проведення виборів зі старим складом ЦВК

Як повідомлялося, Конституційний суд України 28 лютого 2018 року визнав неконституційним закон “Про основи державної мовної політики” від 3 липня 2012 року (так званий закон Колесніченка-Ківалова) через порушення народними депутатами процедури його ухвалення.

Закон, зокрема, передбачав можливість офіційної двомовності в регіонах, де чисельність національних меншин перевищує 10 відсотків. 

Наразі у Верховній Раді зареєстровано щонайменше 5 нових законопроектів про мову.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-