ЄС скоро запропонує експертів для відбору суддів в Антикорупційний суд – Мінгареллі

ЄС скоро запропонує експертів для відбору суддів в Антикорупційний суд – Мінгареллі

Відео
1136
Ukrinform
Євросоюз незабаром запропонує Україні кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів, яка відбиратиме суддів Вищого антикорупційного суду.

Про це заявив голова представництва ЄС в Україні Х'юг Мінгареллі у відеозверненні, оприлюдненому у Facebook.

"Ми разом зі своїми міжнародними партнерами рішуче налаштовані сприяти у цій справі нашим українським партнерам. От чому ми незабаром плануємо запропонувати кандидатури до Громадської ради міжнародних експертів. Ця Рада має допомогти Вищій кваліфікаційній комісії обрати незалежних та професійних суддів", - зазначив він.

У свою чергу голова антикорупційної ініціативи ЄС Ека Ткешелашвілі наголосила, що Вищий антикорупційний суд стане складовою частиною системи правосуддя України та ключовим елементом для успіху реформи самої системи судочинства.

"Щодо обрання нових суддів. Важливо, що у процедуру відбору внесено новий елемент, який передбачає, що такий відбір має здійснюватись прозоро, ретельно і бути орієнтованим на те, аби в суд були обрані висококваліфіковані, незалежні та порядні судді з бездоганною репутацією", - відзначила вона.

Читайте також: Експерти для Антикорупційного суду: вже є прізвища кандидатів

Мінгареллі і Ткешелашвілі нагадали, що 14 вересня кінцевий термін подання заявок на посади суддів Вищого антикорупційного суду, і закликали всіх потенційних кандидатів не зволікати.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>