Ситник сказав, чому на конкурс до Антикорупційного суду немає ажіотажу

Ситник сказав, чому на конкурс до Антикорупційного суду немає ажіотажу

Укрінформ
На посади суддів Вищого антикорупційного суду мають прийти люди, готові до випробувань, які їм доведеться пройти.

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник під час виступу на експертній дискусії "Конкурс до Вищого антикорупційного суду Quo vadis?", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перед нами два виклики. Перший: не хотів би використовувати це слово, але іншого не підберу, - "заманити" людей в цей суд - чесних, принципових, які будуть готові до тих випробовувань, які їм доведеться пройти. А їм доведеться це пройти. І друге - зробити так, щоб ці судді працювали в умовах, які дійсно дадуть їм можливість виносити законні професійні рішення, не турбуючись після того, що буде відкрите провадження, що будуть якісь стягнення", - зазначив Ситник.

Читайте також: Кількість заяв на конкурс до Антикорупційного суду збільшилася до 31 – ВККС

Водночас він наголосив, що та кількість суддів, які вже подали документи на участь у конкурсі до Вищого антикорупційного суду, "взагалі ніщо".

"Хотів би помилятися, але те, що бачив,- 25 кандидатів, це взагалі ніщо. Це значить, що судді, науковці чи юристи просто вичікують, як воно буде працювати, чи будуть відрізнятися умови роботи в цьому суді від тих судів, які зараз працюють, чи буде помста за ті рішення, які вони будуть виносити", - зауважив Ситник.

Він не став прогнозувати, коли запрацює антикорупційний суд, але сподівається, що "це буде достатньо швидко", оскільки, за його словами, майже кожен день НАБУ скеровує справи до суду і кількість справ, які не розглядаються, росте.

"Наразі судді, які прийдуть в антикорупційний суд, повинні зрозуміти, що конкурс - це не основне випробовування... Я вважаю, що головним тестом для оцінки незалежності та професійності суддів, в тому числі й вищого антикорупційного суду, це є їх рішення. Якщо рішення дійсно відповідає закону, якщо рішення грунтується на певних доказах, тоді це і є основним критерієм роботи цих суддів", - додав Ситник.

Як повідомлялося, 2 серпня 2018 року Вища кваліфікаційна комісія суддів України оголосила два конкурси на 39 посад суддів Вищого антикорупційного суду та на 78 посад суддів Верховного суду.

Подання документів на участь в обох конкурсах триватиме з 8 серпня до 14 вересня 2018 року включно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-