Росія знову заблокувала розширення місії ОБСЄ на кордоні — реакція Києва

Росія знову заблокувала розширення місії ОБСЄ на кордоні — реакція Києва

Укрінформ
МЗС України висловило розчарування тим, що Росія блокує розширення мандату спостерігачів місії ОБСЄ на всю неконтрольовану урядом ділянку українсько-російського кордону.

Про це йдеться у коментарі МЗС України у зв'язку з рішенням Постійної Ради ОБСЄ щодо продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк".

"Підтримуючи продовження мандату Місії спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк", Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке розчарування з приводу того, що Росія залишається єдиною державою-учасницею ОБСЄ, яка наполегливо блокує розширення мандату Місії на всю ділянку кордону, прилеглу до тимчасово окупованої території Донецької та Луганської областей України", - зазначається у документі.

У МЗС зазначили, що обговорення під час 1194-го засідання Постійної ради ОБСЄ 30 серпня 2018 року, на якому було схвалено згадане рішення, показало ізольованість Росії у небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні.

"Такі дії Російської Федерації свідчать про її намір продовжувати постачання зброї, боєприпасів та військового обладнання, регулярних військ, найманців з метою підтримки терористичної діяльності на території України. Зазначені факти вкотре були зафіксовані і підтверджені у звітах СММ ОБСЄ протягом липня-серпня 2018 року", - акцентували у зовнішньому дипломатичному відомстві.

Читайте також: Має бути створений єдиний реєстр зниклих безвісти на Донбасі — Геращенко

У міністерстві закликали Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов'язань в рамках Мінських домовленостей, зокрема виконання Росією положень п.4 Мінського протоколу від 5 вересня 2014 року щодо забезпечення постійного моніторингу і верифікації з боку ОБСЄ на тимчасово неконтрольованій ділянці українсько-російського державного кордону, а також створення зони безпеки уздовж кордону з Росією, що є критично важливим для деескалації ситуації та мирного врегулювання на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-