Янукович просить суд визнати держадвокатів “нелегітимними”

Янукович просить суд визнати держадвокатів “нелегітимними”

Укрінформ
Екс-президент України Віктор Янукович просить Окружний адміністративний суд Києва визнати протиправними дії Регіонального центру безоплатної правової допомоги під час призначення йому державних захисників у справі про держзраду та скасувати відповідне доручення.

Відповідна інформація оприлюднена на сайті суду, повідомляє Укрінформ.

 "Окружним адміністративним судом міста Києва розглядається справа за позовом Віктора Януковича до  Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві. Позивач просить суд визнати протиправними дії Регіонального центру щодо призначення Віктора Овсяннікова та Юрія Рябовола для надання Віктору Януковичу безоплатної вторинної правової допомоги та надання адвокатам  вказівок щодо дій в межах доручень", - йдеться у повідомленні. 

Водночас Янукович просить суд зобов’язати Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві утримуватися від дій щодо залучення та видачі доручень адвокатам Центру для здійснення будь-яких дій в інтересах Віктора Януковича, без його особистого звернення або погодження.          

Крім того,  до Окружного адміністративного суду міста Києва  від представника Януковича надійшла заява про забезпечення позову. Позивач просить суд до винесення в адміністративній справі рішення по суті зупинити дію доручень Центру щодо призначення адвокатів Овсяннікова і  Рябовола для захисту  Януковича, а також  заборонити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги вчиняти дії щодо залучення та видачі доручень адвокатам та інші дії від імені та в інтересах екс-президента.

Як повідомлялося, 16 серпня Оболонський райсуд Києва надав адвокатам Януковича місяць для підготовки до судових дебатів у справі про держзраду екс-президента Януковича.

31 липня суд ухвалив рішення призначити Януковичу держадвоката через відмову його платних захисників брати участь у дебатах у справі про держзраду. 1 серпня до суду прибув адвокат Овсянніков. Він заявив про відмову брати участь у дебатах та обвинуватив суд у порушенні законодавства.

Читайте також: Суд викликає Януковича для участі в дебатах

Того самого дня  суд ухвалив рішення призначити екс-президенту нового безкоштовного адвоката та переніс засідання на 16 серпня. 

Попри протести адвокатів, представники державного обвинувачення 16 серпня завершили свій виступ у дебатах і попросили для Януковича покарання у  вигляді 15 років позбавлення волі.

 Януковича підозрюють у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (державна зрада), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 (пособництво в умисних діях, вчинених з метою змін меж території та державного кордону України), ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 437 (пособництво у веденні агресивної війни) Кримінального кодексу України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-