Золотухін розповів, як під вибори “вирощують” ботів у Facebook

Золотухін розповів, як під вибори “вирощують” ботів у Facebook

Укрінформ
Заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін наголосив, що неможливо виміряти, скільки фейкових акаунтів є в українському сегменті соцмережі Facebook.

Про це він сказав в інтерв’ю Укрінформу.

"Я не думаю, що хтось може це виміряти. Хвилі постійно надходять, все залежить від інвестування, бюджету. Зараз, коли ще досить далеко до виборів, усі відмічають, що боти додаються до друзів, потихеньку. А восени чи на початку зими цим акаунтам вже буде більш як півроку, вже якісь новини постять, стрічка не порожня, якісь є фоточки, - і вони вже спокійно братимуть участь у дискусії...", - зазначив він.

На зауваження про те, що ці акаунти неякісні, і бота завжди видно, Золотухін сказав: "Все залежить від відповідного фінансування. Тобто, люди вкладають в масштаб, щоб це була велика мережа. Якщо ти хочеш, щоб це була мережа із близько 1000 акаунтів, то можна звернутися, наприклад, до студентів, дати їм – умовно 50-ти людям - по 200 гривень, по 10 акаунтів кожен зробив, - і все, в тебе вже мережа є. І так роблять. Але ж, об’єктивно, людина за 200 гривень не буде працювати нормально. Тому така якість акаунтів".

Читайте також: Під час гібридної війни все що завгодно можна використати як зброю - Золотухін

Однак, за словами заступника міністра інформполітики, "якщо це "доросла компанія", яка має на меті продати якісні зміни, то це буде віртуальний персонаж, який нічим не відрізнятиметься від нормальної людини. Але це вже більше грошей, і наймати на роботу треба на цілий робочий день. І в Росії є структури, які це роблять. Людей у них багато, коштів багато".

Утім, за словами Золотухіна, "на щастя для нас, у більшості своїй ці інвестовані кошти не доходять до реалізації. Частина з них спокійно крадеться. Десь 50-70% цих коштів вони крадуть".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-