Парубій сподівається, що депутатську недоторканність скасує ще нинішня Рада

Парубій сподівається, що депутатську недоторканність скасує ще нинішня Рада

647
Ukrinform
Голова Верховної Ради Андрій Парубій сподівається, що парламент до завершення своєї каденції зможе внести зміни до Конституції і скасувати депутатську недоторканність.

Про це він сказав на підсумковій прес-конференції, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сподіваюсь, що ми зможемо ці етапи пройти і прийняти до кінця цієї каденції зміни до Конституції про зняття депутатської недоторканності", - зазначив Голова ВР.

Водночас він спрогнозував, що парламент у вересні-жовтні після доопрацювання президентського та депутатського законопроектів про скасування недоторканності, розгляне їх по суті і зможе направити до Конституційного Суду для надання висновку.

За його словами, парламент на наступній сесії після розгляду доопрацьованих законопроектів зможе 226 голосами попередньо схвалити його і вже на десятій сесії не менш ніж 300 голосами ухвалити кінцеве рішення.

"Мені здається, що той факт, що це буде виборчий період, може вплинути позитивно на голосування", - додав Парубій.

Читайте також: Депутатська недоторканність: Раді пропонують дедлайн для поправок

Як повідомлялося, 11 липня правовий Комітет ВР рекомендував встановити строк подання пропозицій та поправок до законопроектів, якими передбачається скасування депутатської недоторканності, до 31 серпня включно.

6 червня Конституційний суд визнав законопроект №6773 таким, що не суперечить статтям 157, 158 Основного закону. Цим законопроектом пропонується внести зміни до Конституції в частині скасування депутатської недоторканності. 20 червня КСУ визнав президентський законопроект №7203 про скасування недоторканності депутатів з відстрочкою до 2020 року таким, що не суперечить цим статтям Конституції.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-