Парубій відкрив Раду, в залі – 343 депутатів

Парубій відкрив Раду, в залі – 343 депутатів

915
Ukrinform
Голова Верховної Ради України Андрій Парубій відкрив у вівторок ранкове пленарне засідання парламенту.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим», - сказав Парубій.

У залі зареєструвалося 343 народних депутатів.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 10 липня планує розглянути у другому читанні законопроект №6697 "Про внесення змін до Законів України щодо вирішення деяких питань заборгованості підприємств оборонно-промислового комплексу – учасників Державного концерну "Укроборонпром" перед державою-агресором та/або державою окупантом та забезпечення їх стабільного розвитку".

Законопроектом №6697, який ВР ухвалила за основу 22 травня, пропонуються механізми захисту господарської діяльності підприємств оборонно-промислового комплексу, внесених до переліку об'єктів державної власності, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави, від негативних наслідків впливу юридичних осіб, зареєстрованих на території держави-агресора та держави окупанта або юридичних осіб з іноземними інвестиціями держави-агресора та/або держави окупанта.

Далі передбачено розгляд питань аграрної політики. Зокрема друге читання в Раді мають пройти проекти законів №5448-д «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», №6490-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств» і урядовий законопроект №4532 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру».

У першому читанні депутати збираються розглянути законопроект №6527 «Про сільськогосподарську кооперацію» та два альтернативних до нього проектів.

Разом з тим парламентарії мають намір ухвалити закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту окремих категорій осіб із числа жертв нацистських переслідувань та політичних репресій» (№3815-д).

Включити в порядок денний сесії Рада планує урядовий законопроект №8324 «Про Антикорупційну стратегію на 2018-2020 роки».

Окремим блоком ВР збирається розглянути проекти постанов щодо перейменування населених пунктів, зокрема міста Переяслав-Хмельницький. У цьому ж блоці заплановано розгляд питань про зміни в адміністративно-територіальних устроях Донецької, Луганської, Тернопільської та Полтавської областей.

Читайте також: Суд просять продовжити Савченко термін тримання під вартою

Окрім того, пленарного вівторка депутати можуть перейти до розгляду у першому читанні законопроекту №8157 «Про Національне бюро фінансової безпеки України» та альтернативних до нього проекти №8157-1 та 8157-2. Проте їх розгляд заплановано наприкінці порядку денного.

У законопроекті запропоновано створити Національне бюро фінансової безпеки як державний правоохоронний орган, на який покладається усунення загроз фінансовій безпеці держави, у тому числі шляхом запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності, віднесених до його підслідності, які прямо чи опосередковано завдають шкоди публічним фінансам, а також запобігання їх вчиненню у майбутньому. Відповідно до ч. 3 ст. 41 проекту директор НБФБ призначається на посаду та звільняється з посади Президентом України в порядку, визначеному цим законом. До повноважень Президента України та Верховної Ради України також пропонується віднести питання визнання Верховною Радою України або Президентом України роботи директора НБФБ незадовільною за результатами розгляду його щорічного звіту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-