Закон про дипслужбу опублікували в "Голосі України"

Закон про дипслужбу опублікували в "Голосі України"

1045
Ukrinform
У газеті Верховної Ради "Голос України" опубліковано Закон "Про дипломатичну службу".

Документ також доступний на сайті видання.

Основним завданням закону є встановлення нових правових та організаційних засад функціонування дипломатичної служби як державної служби особливого характеру, яка полягає в професійній діяльності посадових осіб дипломатичної служби, пов’язаній із реалізацією зовнішньої політики України, захистом її національних інтересів у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном.

Крім того, у тексті закону прописуються три категорії дипломатичних посад - "А", "Б" і "В", дипломатичні ранги, права й обов’язки посадових осіб дипслужби, порядок призначення на посади дипломатичної служби та звільнення з таких посад, порядок проходження дипломатичної служби тощо.

Документ також містить положення щодо умов оплати праці посадових осіб дипломатичної служби, соціальне та медичне забезпечення, гарантії іншому з подружжя працівника дипломатичної служби в закордонній дипломатичній установі.

Читайте також: Порошенко у серпні збере українських послів

Крім того, законом передбачається, що строк довготермінового відрядження працівників дипломатичної служби, як правило, становить до чотирьох років у державах з нормальними кліматичними умовами та стабільною безпековою ситуацією і до трьох років - у державах з важкими кліматичними умовами або складною безпековою ситуацією. Працівники дипломатичної служби після закінчення довготермінового відрядження направляються у наступне таке відрядження не раніше ніж через два, але не пізніше ніж через чотири роки.

Як повідомляв Укрінформ, 5 квітня Верховна Рада ухвалила закон "Про дипломатичну службу України".

27 квітня Президент Петро Порошенко застосував право вето та повернув його на повторний розгляд у парламент. Таке рішення, зокрема, глава держави пояснив тим, що ухвалений ВР закон про дипслужбу не може бути підписаний, оскільки передбачає обов’язкове проведення консультацій у профільному комітеті парламенту для внесення міністром закордонних справ подання Президентові про призначення надзвичайних і повноважних послів України, постійного представника при міжнародній організації, представника України при міжнародній організації, глави Місії України при міжнародній організації.

7 червня Верховна Рада ухвалила нову редакцію закону з урахуванням пропозицій Президента. Голова ВР Андрій Парубій заявив, що компромісом в ухваленні цих пропозицій до тексту закону стала домовленість про те, що глава держави видасть указ щодо порядку представлення кандидатів у посли на комітеті із міжнародних справ.

15 червня закон підписав Президент.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-