Парубій розповів про “кілька рядочків”, що запустять Антикорупційний суд

Парубій розповів про “кілька рядочків”, що запустять Антикорупційний суд

2018
Ukrinform
Голова Верховної Ради Андрій Парубій розраховує, що профільний комітет невідкладно розгляне законопроект "Про утворення Вищого антикорупційного суду" у середу, а в четвер парламент зможе ухвалити його в цілому.

Про це Парубій сказав під час Погоджувальної ради у понеділок, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Станом на зараз ще не внесено проект закону "Про утворення Вищого антикорупційного суду", але я переконаний, що з моменту, коли він буде внесений, ми повинні запланувати його розгляд у середу, умовно, у комітеті, а в четвер його розглянути", - зазначив Парубій.

Голова ВР пояснив, що намагається уникати практики, коли законопроект після внесення розглядається так швидко.

Однак, на його переконання, це саме той випадок, коли можна розраховувати на згоду всіх депутатів і фракцій, і "якщо він буде внесений протягом дня, завтра Рада зможе включити його в Порядок денний сесії".

"У середу я звернусь до комітету, щоб вони його невідкладно розглянули, і в четвер, щоб ми змогли його прийняти", - уточнив спікер.

Читайте також: Два законопроекти про створення Антикорупційного суду Рада може розглянути в четвер

Водночас він зазначив, що цей законопроект є коротким і не потребуватиме довгого обговорення.

"Після цього його треба буде голосувати за основу і в цілому, оскільки це кілька рядочків, які дадуть можливість і гарантію запуску Вищого антикорупційного суду", - сказав Парубій.

Як відомо, 7 червня парламент ухвалив закон про "Вищий антикорупційний суд", 9 червня він був підписаний Головою ВР Андрієм Парубієм, 11 червня - Президентом Петром Порошенком. Закон набув чинності 14 червня.

Водночас, як зазначав раніше міністр юстиції Павло Петренко, парламенту також потрібно ухвалити "технічний" закон про створення Вищого антикорупційного суду - закон про констатацію створення суду, як вимагає Конституція.

14 червня Президент Петро Порошенко подав до Вищої ради правосуддя проект закону "Про утворення Вищого антикорупційного суду".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-