Парубій назвав створення Антикорупційного суду ініціативою України

Парубій назвав створення Антикорупційного суду ініціативою України

Укрінформ
Голова Верховної Ради Андрій Парубій запевняє, що створення Вищого антикорупційного суду є, передусім, ініціативою України, яка сприятиме ефективній співпраці з МВФ.

Про це спікер заявив під час прямого ефіру програми "Право на владу" на телеканалі "1+1", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Антикорупційний суд, перш за все, потрібен Україні. Ініціатива його створення є українською. Так, на певному етапі і міжнародні організації до неї долучилися, бо він потрібен для українців - це перша позиція. Друга позиція: так, у нас є співпраця з Міжнародним валютним фондом - і вона неминуча й необхідна країні, особливо в той час, коли ми відбиваємо зовнішню агресію", - сказав Парубій.

Читайте також: Парубій: До Антикорупційного суду не потраплять сумнівні люди

При цьому він не вбачає жодної проблеми в тому, що Міжнародний валютний фонд, зі свого боку, під час економічних переговорів назвав створення Вищого антикорупційного суду однією з умов надання чергового кредитного траншу.

"Я бачу в цьому тільки ефективну співпрацю. Ми з МВФ співпрацювали й до створення Антикорупційного суду і буде співпрацювати й після його створення", - акцентував голова ВР.

Читайте також: Віце-президент Єврокомісії привітав “історичне” голосування за Антикорупційний суд

Як повідомляв Укрінформ, 7 червня Верховна Рада ухвалила закон «Про Вищий антикорупційний суд» і визначила засади організації та діяльності Вищого антикорупційного суду (ВАС) як вищого спеціалізованого суду у системі судоустрою, спеціальні вимоги до суддів цього суду та гарантії їхньої діяльності, а також особливості проведення конкурсу на посаду судді Вищого антикорупційного суду.

Читайте також: Парубій сподівається на створення Антикорупційного суду до 2019 року

Відповідний законопроект №7440 підтримали 317 депутатів за мінімально необхідних 226.

Президент Петро Порошенко одразу ж закликав уряд та Міністерство фінансів забезпечити фінансування створення Вищого антикорупційного суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-