"Народний фронт" одностайно підтримує законопроект про Антикорупційний суд

Укрінформ
Фракція "Народний фронт" одноголосно підтримує законопроект про Антикорупційний суд.

Таке рішення було ухвалено у четвер вранці на засіданні фракції, повідомив лідер партії НФ Арсеній Яценюк.

"На сьогоднішньому засіданні фракції "Народний фронт" прийнято одностайне рішення щодо підтримки закону про антикорупційний суд", - сказав Яценюк.

Він нагадав, що основним дискусійним питанням щодо цього законопроекту була роль міжнародних експертів. Однак, за словами Яценюка, вночі було знайдено формулювання, "яке відповідає висновкам Венеціанської комісії і положенням, закладеним в меморандумі співпраці з міжнародними фінансовими організаціями".

"Очікуємо, що зараз в парламенті комітет підтримає відповідну правку, де буде визначено, що міжнародні експерти будуть мати де-факто право вето на кандидатів до антикорупційного суду, якщо ці кандидати не відповідають критеріям, визначеним законом", - сказав керівник партії  НФ.

Відповідаючи на запитання щодо цього формулювання і чи не буде воно суперечити Конституції України, він зазначив, воно не повинно суперечити основному закону, "адже якщо закон суперечить Конституції, то це має наслідки".

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 березня ухвалила у першому читанні президентський законопроект № 7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов'язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

До другого читання депутати внесли 1974 поправки до законопроекту про антикорупційний суд. Наразі триває їхній розгляд, серед правок - про повноваження міжнародних експертів при призначенні суддів антикорупційного суду.

Читайте також: Парубій оголосив перерву для аналізу “антикорупційної” поправки

Як відомо, у редакції першого читання передбачається, що якщо громадська рада міжнародних експертів у своєму вмотивованому висновку встановила, що кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду не відповідає зазначеним у частині четвертій статті 8 проекту критеріям, то Вища кваліфікаційна комісія суддів України може ухвалити рішення про «підтвердження здатності» такого кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду лише у разі, якщо таке рішення підтримано не менше ніж одинадцятьма її членами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-