"Народний фронт" одностайно підтримує законопроект про Антикорупційний суд

"Народний фронт" одностайно підтримує законопроект про Антикорупційний суд

878
Ukrinform
Фракція "Народний фронт" одноголосно підтримує законопроект про Антикорупційний суд.

Таке рішення було ухвалено у четвер вранці на засіданні фракції, повідомив лідер партії НФ Арсеній Яценюк.

"На сьогоднішньому засіданні фракції "Народний фронт" прийнято одностайне рішення щодо підтримки закону про антикорупційний суд", - сказав Яценюк.

Він нагадав, що основним дискусійним питанням щодо цього законопроекту була роль міжнародних експертів. Однак, за словами Яценюка, вночі було знайдено формулювання, "яке відповідає висновкам Венеціанської комісії і положенням, закладеним в меморандумі співпраці з міжнародними фінансовими організаціями".

"Очікуємо, що зараз в парламенті комітет підтримає відповідну правку, де буде визначено, що міжнародні експерти будуть мати де-факто право вето на кандидатів до антикорупційного суду, якщо ці кандидати не відповідають критеріям, визначеним законом", - сказав керівник партії  НФ.

Відповідаючи на запитання щодо цього формулювання і чи не буде воно суперечити Конституції України, він зазначив, воно не повинно суперечити основному закону, "адже якщо закон суперечить Конституції, то це має наслідки".

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 1 березня ухвалила у першому читанні президентський законопроект № 7440 "Про Вищий антикорупційний суд".

Водночас у МВФ, Світовому банку та ЄС заявили, що законопроект порушує зобов'язання України і не відповідає вимогам Венеціанської комісії.

До другого читання депутати внесли 1974 поправки до законопроекту про антикорупційний суд. Наразі триває їхній розгляд, серед правок - про повноваження міжнародних експертів при призначенні суддів антикорупційного суду.

Читайте також: Парубій оголосив перерву для аналізу “антикорупційної” поправки

Як відомо, у редакції першого читання передбачається, що якщо громадська рада міжнародних експертів у своєму вмотивованому висновку встановила, що кандидат на посаду судді Вищого антикорупційного суду не відповідає зазначеним у частині четвертій статті 8 проекту критеріям, то Вища кваліфікаційна комісія суддів України може ухвалити рішення про «підтвердження здатності» такого кандидата на посаду судді Вищого антикорупційного суду лише у разі, якщо таке рішення підтримано не менше ніж одинадцятьма її членами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-