"Аншлаг" у Верховній Раді

Фоторепортаж
Укрінформ
Сьогодні у сесійній залі ВР була помічена лише сотня народних обранців.

Зранку Рада намагалася дорозглянути решту поправок до закону про Антикорупційний суд, але справа виявилася марною - у залі хронічно не вистачало голосів попри те, що ранкова реєстрація показала, що на робочих місцях, ніби, присутні 346 обранців.

Проваливши таким чином близько 70 поправок, із майже трьох сотень, що залишалися, парламент розійшовся на перерву.

Разом з тим народний депутат від "Народного фронту" Антон Геращенко у кулуарах Верховної Ради повідомив журналістам, що кінцеву редакцію закону про Антикорупційний суд готуватимуть вночі. До остаточного варіанту документа, за його словами, має, зокрема, ввійти положення щодо повноважень громадської ради міжнародних експертів у відборі суддів, у якому мають бути враховані рекомендації Венеційської комісії та Міжнародного валютного фонду. 

Міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Європарламент може відкласти нову програму макрофінансової допомоги для України на 1 мільярд євро, якщо Верховна Рада не підтримає закон про Антикорупційний суд. Також, за словами міністра, провал голосування за Антикорупційний суд призведе до необхідності секвестру державного бюджету мінімум на 4 мільярда доларів.

Увечері 6 червня відбудеться черговий раунд переговорів із МВФ щодо остаточного варіанту положень закону про Антикорупційний суд, які стосуються повноважень громадської ради міжнародних експертів у відборі суддів. Про це журналістам у кулуарах парламенту повідомив представник уряду у Верховній Раді, народний депутат із "Блоку Петра Порошенка" Вадим Денисенко.

"Станом на зараз погодженого остаточного варіанту цієї статті закону про Антикорупційний суд немає. Наскільки я розумію, ввечері буде черговий раунд переговорів (з МВФ), і, я сподіваюсь, що ми отримаємо погоджений, вже остаточний варіант, із яким завтра вже будемо виходити в зал (на голосування). Тягнути вже більше нікуди", - сказав він.

Як повідомлялося, Верховна Рада 6 червня мала розглянути решту поправок до президентського законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд" - їх залишилося 271.

Раніше Голова ВР Андрій Парубій заявив, що консультації щодо остаточного варіанту положень законопроекту про ВАС стосовно вирішальної ролі громадської ради міжнародних експертів при відборі суддів ще тривають. Водночас він прогнозував, що парламент зможе ухвалити закон 7 червня.

Читайте також: Порошенко хоче до кінця року закрити питання з Антикорупційним судом

4 червня Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що піде у відставку, якщо парламент не ухвалить остаточного рішення про створення антикорупційного суду. Ухвалення відповідного закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Фото Данііла Шамкіна / Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-