Радбез ООН планує схвалити сьогодні резолюцію щодо України

Радбез ООН планує схвалити сьогодні резолюцію щодо України

Укрінформ
Рада Безпеки ООН у середу, 6 червня, планує схвалити резолюцію, в якій міститиметься заклик до сторін конфлікту в Україні "знову підтвердити" Мінські домовленості 2015 року.

Про це повідомило агентство АР з посиланням на текст документа.

"У резолюції, підготовленій Францією і Німеччиною і яку отримало The Associated Press, буде засуджене тривале порушення режиму припинення вогню, особливо використання важкої зброї, заборонене мирною угодою 2015 року, внаслідок якого були "трагічні смерті, в тому числі серед мирних жителів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, всі 15 членів Радбезу ООН у вівторок увечері погодили текст заяви голови, яка стане першою заявою Ради щодо України з січня 2017 року.

У документі також міститься заклик виконати зобов'язання щодо відведення важкої зброї.

Крім того, у проекті заяви голови вперше згадується гуманітарна ситуація. У документі йдеться, що Радбез вітав би роботу агентств ООН у вирішенні "трагічної гуманітарної ситуації на Сході України", та підкреслюється "необхідність розширення зусиль, спрямованих на пом'якшення страждань цивільного населення, постраждалого в результаті конфлікту".

Читайте також: Радбез ООН не змогла прийняти резолюцію по Ізраїлю і Палестині

У проекті документа також висловлено "повну підтримку" представникам ОБСЄ, які відстежують дотримання перемир'ям, яке неодноразово порушувалося з 2015 року.

Як відомо, Мінські домовленості від 12 лютого - комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, узгоджений на саміті в Мінську 11 —12 лютого 2015 року лідерами Німеччини, Франції, України та Росії і підписаний контактною групою, до складу якої входять представники України, Росії, ОРДЛО, з метою деескалації збройного конфлікту на сході України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-