Парубій переконаний: цього тижня за Антикорупційний суд таки проголосують

Парубій переконаний: цього тижня за Антикорупційний суд таки проголосують

Укрінформ
Андрій Парубій закликав депутатів усіх фракцій взяти участь в обговоренні законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд", щоб цього тижня парламент зміг вийти на позитивне рішення щодо його ухвалення як закону.

Про це він сказав під час ранкового пленарного засідання Ради, повідомляє кореспондент Укрінформу. 

"Це стане важливим рішенням для всієї української держави. Є велика увага всього суспільства до роботи Верховної Ради України, і я закликаю всі фракції, всіх депутатів максимально активно взяти участь в обговоренні, щоб ми змогли на завершальному етапі знайти ті компромісні пропозиції, які зможуть бути підтримані в залі.  Ми маємо рекомендації Венеціанської комісії і ми маємо врахувати позицію усіх фракцій. Я вірю, я переконаний, що цього тижня ми зможемо вийти на позитивне рішення і створимо Вищий антикорупційний суд, який стане виявом справедливості для всіх українських громадян",- зазначив Парубій

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 5 червня продовжить розгляд у другому читанні президентського законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд", внесеного Президентом України до парламенту у грудні 2017 року. У першому читанні ВР ухвалила його 1 березня 2018 року.

Рада розпочала розгляд поправок до законопроекту №7440 "Про Вищий антикорупційний суд"  23 травня і продовжила у четвер, 24 травня. Депутатам залишилось розглянути 655 поправок із 1927. Окрім того, депутатам ще треба розглянути близько півсотні поправок до норм законопроекту, які ще не погоджені з МВФ, зокрема щодо процедури подолання вето громадської ради міжнародних експертів на кандидатури в антикорупційні судді.

Ухвалення закону є однією з вимог МВФ для надання Україні чергового траншу.

Читайте також: Рада продовжить розгляд законопроекту про Антикорупційний суд

21 травня Комітет з питань правової політики та правосуддя погодив текст законопроекту до другого читання, зокрема, він підтримав поправки щодо встановлення мінімальної кількості суддів - 35 осіб для початку роботи суду. Окрім того, комітетом узгоджено положення щодо того, що підсудність ВАС має збігатися з підсудністю НАБУ. З тексту законопроекту, ухваленого 1 березня, було вилучено всі згадки про перевірки суддів ВАС на поліграфі.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман 4 червня під час спільного брифінгу з головою ВР Андрієм Парубієм заявив, що має намір подати у відставку, якщо парламент не ухвалить остаточного рішення про створення антикорупційного суду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-