Букіккіо просить Громадську раду доброчесності зняти бойкот кваліфікації суддів

Букіккіо просить Громадську раду доброчесності зняти бойкот кваліфікації суддів

1167
Ukrinform
Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо закликає Громадську раду доброчесності відновити участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів України, яке зараз проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів.

Про це він сказав у п'ятницю під час конференції "Судова реформа в Україні: досягнення та подальші кроки", що відбувається з нагоди другої річниці судової реформи, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я б хотів, щоб ГРД перестала бойкотувати кваліфікаційне оцінювання суддів. Я б просив вас відновити співпрацю з ВККСУ", - підкреслив Букіккіо.

Він зазначив, що знає, що ГРД вийшла з оцінювання внаслідок окремих рішень Комісії. Але, на його думку, цього не варто було робити. "Я не є прихильником бойкотування. У будь-якому випадку можна дійти до компромісу та згоди", - додав голова Венеціанської комісії.

Читайте також: Президент Венеціанської комісії: Новий Верховний суд стане першим чесним в Україні

Як повідомляв Укрінформ, Громадська рада доброчесності 25 березня заявила про припинення участі у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Причиною такого рішення стали зміни в регламент Вищої кваліфікаційної комісії суддів, що стосуються висновків Громадської ради. Зокрема, ВККС визначила, що висновки ГРД мають бути підписані всіма членами ради, а також можуть бути подані у ВККС за 10 днів до співбесіди з відповідними суддями. За словами членів ГРД, це ускладнює їхню роботу, оскільки в день проводять співбесіди із 150-200 суддями, а деякі члени ради перебувають у різних містах.

Ще одна поправка, внесена в регламент ВККС, визначає, що інформація від ГРД повинна містити посилання на достовірні та надійні джерела. У протилежному випадку ВККС залишила за собою право вважати її анонімною та не брати до уваги.

Пізніше у посольстві США заявили, що спільна робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів та Громадської ради доброчесності є обов'язковою умовою успішної судової реформи.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-