Росія заблокувала в Мінську всі українські ініціативи, включно з обміном заручниками

Росія заблокувала в Мінську всі українські ініціативи, включно з обміном заручниками

Блоги
1333
Ukrinform
Безпека, припинення вогню, деескалація, звільнення заручників і політв‘язнів - ключові теми сьогоднішнього Мінська

Українська сторона і на ТКГ, і в безпековій та гуманітарній групах засудила ескалацію насильства, вбивство 15-річної Дарини Казeмірової та 12- річного Дмитра Мацуя і запропонувала прийняти спільну заяву ТКГ, в якій засудити вбивство українських дітей, висловити співчуття жертвам збитого Боїнга МН17, засудити причетність РФ до цієї трагедії (визнану і зафіксовану міжнародною слідчою групою), негайно розблокувати звільнення політв‘язнів Кремля і допустити нарешті МКЧХ до тюрем на окупованих територіях та в РФ. 

Представники РФ і в ТКГ, і в робочих групах категорично відмовились від прийняття такої заяви, тим самим, фактично, визнавши причетність до трагедії Боїнга й до підтримки бойовиків, до блокування процесу звільнення заручників і допуску міжнародних гуманітарних місій до тюрем. 

Також українська сторона засуджує зростаючі факти агресії проти спостерігачів місіі СММ ОБСЄ, яких бойовики знову обстрілювали в останні тижні й блокували їхню роботу. 

Українські представники в ТКГ, дипломатичною мовою, заявили демарш у зв‘язку з деструктивною позицією росіян і контрольованих ними бойовиків. В реалі - була важка, жорстка дискусія з вимогою негайно зупинити насильство і ескалацію. В тому числі ми категорично не сприймаємо позиції РФ про «прямі переговори» з «республікамі». Війну на Донбасі й у Криму розв‘язала РФ, з нею, а не з маріонетками будемо говорити про відповідальність Москви за припинення насильства і виконання мінських угод. 

Я в гуманітарній групі й наші представники в ТКГ поставили пряме і очевидне запитання росіянам: якою є відповідь РФ на ініціативу України щодо передачі 23 засуджених росіян задля звільнення українців у тюрмах РФ. Ми ще раз звернулися до росіян з ініціативою звільнити ув’язнених українців до старту мундіалю. Позиція росіян феєрична (дослівно): Росія - не учасник конфлікту, тому в Мінську не може обговорюватися тема звільнення українців у російських тюрмах і росіян в українських. А «республіки» включають цих росіян у список , бо ж вони їм «допомагали воювати» і жили на Донбасі до 2014 року.... Прийшлося задати уточнююче питання: чи означає це, що РФ «своих бросает» і фактично відмовляється від захисту своїх громадян? Відповіді немає. 

Також українська сторона наполягає, щоб МКЧХ негайно отримали доступ до тюрем ОРДЛО і РФ, до українських політв‘язнів, ми наполягали включити цю норму в заяву гуманітарної групи, але Росія категорично проти..... 

Враховуючи той факт, що МКЧХ жодного разу не мало доступу до заручників і політв‘язнів, офіційно звернулася до координатора ОБСЄ в гуманітарній групі Т.Фріша з вимогою негайно відвідати тюрми на окупованих територіях і провідати всіх наших військових, цивільних, в т.ч журналіста С.Асєєва, які роками залишаються без права на листування, на дзвінок, на посилку. Буду на цьому наполягати.

Ірина Геращенко
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-