Угорщина пропонує Україні створити міжурядову групу з "мовного" врегулювання

Угорщина пропонує Україні створити міжурядову групу з "мовного" врегулювання

6883
Ukrinform
Угорщина запропонувала Україні створити міжурядову робочу групу, яка контролюватиме виконання висновку Венеціанської комісії стосовно "мовної статті" закону України "Про освіту".

Про це повідомив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто, заяву якого опубліковано на сайті угорського уряду.

"Угорщина пропонує створити міжурядову робочу групу, якій буде доручено стежити за виконанням висновку Венеціанської комісії щодо України", - сказав він у вівторок в Нью-Йорку.

За словами Сіярто, Угорщина не зацікавлена у суперечці і хоче знайти остаточне рішення у цій ситуації.

"Наша мета - дати нам можливість повернутися до нашої політики, яка була побудована у випадку України на підтримці європейських та євроатлантичних інтеграційних процесів наших сусідів. Венеціанська комісія передбачила, що українські органи влади мають консультуватися з національними меншинами і утримуватися від обмеження раніше набутих прав", - заявив угорський міністр.

Сіярто зазначив, що до робочої групи мають входити керівники міністерств закордонних справ та освіти, а також представники угорської меншини в Україні.

Читайте також: Україна дуже толерантна до потреб нацменшин - Прем'єр

Як повідомлялося, міністр іноземних справ України Павло Клімкін перебуває з робочим візитом у Нью-Йорку з метою участі у брифінгу Ради Безпеки ООН. Під час перебування у США планується низка зустрічей міністра закордонних справ України Клімкіна з іноземними партнерами та керівництвом ООН.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-