Приватні воєнні компанії Росії виконують функції сил спецоперацій - Фріз

Приватні воєнні компанії Росії виконують функції сил спецоперацій - Фріз

1261
Ukrinform
Голова парламентської делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз звернула увагу ПА НАТО на розвиток Росією приватних воєнних компаній, зокрема, групи Вагнера, яка під виглядом парамілітарного формування виконує роль сил спеціальних операцій

Про це сама Фріз повідомила на своїй сторінці у Facebook.

"Під час обговорення генеральної доповіді "Нарощування потенціалу стримування НАТО на Сході", яку зробив на Парламентській асамблеї НАТО Джозеф Дей (Канада), звернула увагу на розвиток Росією приватних воєнних компаній. Наприклад, група Вагнера бере участь у військових діях як в Україні, так і в Сирії. Фактично ці групи виконують роль та функції ССО, але діють під виглядом парамілітарних формувань. Отже ми маємо дилему: з одного боку це не регулярні війська, а з іншого – вони отримують зброю, техніку, розвіддані та управління за єдиним оперативним задумом ГШ РФ”, – зазначила політик.

Фріз також підкреслила, що групи ПВК часто прибувають нелегально, розгортаються в країнах на базі "сплячих" осередків і можуть бути прямо задіяні у диверсійних акціях та підготовці плацдарму для розгортання регулярних сил агресора.

“Ці групи можуть брати активну участь у виконанні таких завдань як знищення оптоволоконних ліній, систем зв’язку тощо”, – додала вона.

Читайте також: ПА НАТО усвідомлює загрози з боку Росії - Фріз

Фріз також, наголосила на тому, що формування ще у 2015 році інформаційних та кібервійськ в структурі МО РФ створюють для всіх без виключення демократичних країн загрози, країни мають бути готові дати цьому відсіч.

“І лише єдність наших зусиль та спроможностей дають нам можливість говорити про готовність до гібридних викликів”, – підкреслила вона.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-