Чеські комуністи і націоналісти регулярно їздять в ОРДЛО і Крим

Чеські комуністи і націоналісти регулярно їздять в ОРДЛО і Крим

Дослідження
816
Ukrinform
Деякі чеські депутати і сенатори регулярно протиправно відвідують окуповані Росією території на сході України та АР Крим.

Про це йдеться у дослідженні аналітичного центру "Європейські цінності" (м. Прага), повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Чеські депутати і сенатори регулярно подорожують до східної України та Криму – регіонів, які страждають від конфлікту з проросійськими сепаратистами (військової агресії Росії проти України – ред.)... Однією з конкретних цілей таких подорожей є легітимізація зовнішньої політики Росії не лише в інтересах внутрішньої російської пропаганди, а й також для міжнародної аудиторії", - йдеться у дослідженні.

Експерти відзначають, що найбільше Кремль для виконання таких завдань залучає чеських політиків, які представляють Комуністичну партію Чехії та Моравії (KSСM) а також політичну силу націоналістичної ідеології "За свободу і пряму демократію" (SPD).

Загалом, за підрахунками експертів, щонайменше 12 чеських політиків один або кілька разів відвідували окуповані РФ українські території упродовж 2014-2018 років.

Читайте також: У Парижі шкодують про вояж француза на відкриття Керченського мосту

Як також наголошується, така поведінка деяких чеських депутатів і сенаторів не має нічого спільного з офіційною позицією Праги щодо запровадженого режиму санкцій проти РФ.

"Кремль по всій Європі шукає депутатів, сенаторів та інших публічних осіб, які б діяли, наприклад, як спостерігачі на виборах та легітимізували їх. З іншого боку, чеські політики стають джерелом інформації для російських спеціальних служб", - констатується у дослідженні.

Фото: КримSOS

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-