Призначення нових 95 суддів покращить ситуацію з правосуддям у місцевих судах - ВККС

Призначення нових 95 суддів покращить ситуацію з правосуддям у місцевих судах - ВККС

789
Ukrinform
Із призначенням нових 95 суддів поступово покращиться ситуація у місцевих судах з відправленням правосуддя.

Про це сказав заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка, коментуючи рішення про рекомендацію призначити на посади безстроково перших 95 суддів, які пройшли оцінювання, повідомили Укрінформу у прес-службі ВККС.

"За декілька останніх років з посад звільнилося 2,5 тисяч суддів і ще близько 800 суддів є без повноважень. Отже, роботу цих 3,5 тисяч суддів зараз виконують судді з повноваженнями, відповідно завантаженість в судах виросла в рази, а строки розгляду справ суттєво збільшилися. Тому перші рекомендації на призначення на посаду стосуються саме тих суддів, щодо яких Комісія повністю визначилась у пленарному складі і які не мали повноважень здійснювати правосуддя. Їх призначенням ми поступово покращимо ситуацію у місцевих судах з відправленням правосуддя. В деяких судах воно взагалі не здійснювалось", - зазначив заступник голови ВККС.

Він, зокрема, уточнив, що результатом цього рішення ВККС після його затвердження у ВРП буде відновлення правосуддя у Гощанському районному суді Рівненської області та Нововодолазькому районному Харківської області. Значно покращиться кадрова ситуація та буде подолано надмірний рівень навантаження в багатьох районних судах. Зокрема, в Бердичівському суді Житомирської області, Новопсковському суді Луганської області, Підволочийському суді Тернопільської області, Путильському суді Чернівецької області Скадовському суді Херсонської області.

"Крім зазначених регіональних судів, буде подолано надмірний рівень навантаження у районних судах міста Києва, зокрема Голосіївському, Дарницькому, Дніпровському, Оболонському, Святошинському, Солом’янському", - сказав Щотка.

Читайте також: Політична еліта не впливає на суди – заступник голови ВККС

Як повідомляв Укрінформ, Вища кваліфікаційна комісія суддів України 7 травня рекомендувала призначити безстроково 95 суддів.

За даними ВККС, ці судді склали іспити, пройшли психологічні тести, спеціальну перевірку правоохоронних органів та співбесіди, підтвердивши відповідність займаній посаді.

У ВККСУ наголошують, що саме у цих суддів у період з 2014 до 2017 роки закінчився п'ятирічний термін повноважень.

Водночас розгляд питання щодо надання рекомендації для призначення ще трьох суддів відкладено на 11 травня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>