Ключовими питаннями для влади є діалог та відкритість - Прем'єр

Ключовими питаннями для влади є діалог та відкритість - Прем'єр

1304
Ukrinform
Відкритість влади, її готовність до діалогу з громадськістю дорівнює її ефективності, підзвітності та можливості уникати помилок та формувати порядок денний розвитку країни.

Про це заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, розпочинаючи тиждень відкритого уряду, повідомляє сайт КМУ.

«Відкритість дорівнює ефективність. Ми можемо ефективно вирішувати проблеми, уникати помилок, запобігати слабкості країни – разом. Питання діалогу та відкритості – це ключове питання для влади», - сказав Гройсман.

Він зазначив, що ефективність – це ще й підзвітність громадськості. Приміром, у рамках реформи децентралізації центральна влада передала на місця суттєві ресурси, використання яких має бути прозорим і зрозумілим. «Ми передали на місця мільярди гривень. Тож влада має бути підконтрольна та підзвітна своїм громадянам. І тут відкритість дозволяє уникати зловживань.Тут питання включення громадськості, консультацій з людьми мають ключове значення», - додав Прем’єр-міністр.

Так само це працює і на центральному рівні, зазначив глава уряду. Він наголосив, що кожна ініціатива КМУ проходить широке громадське обговорення. «Немає жодного плану чи звіту уряду, який би ми не обговорювали з громадськістю. Ми разом зможемо побудувати нову, якісну, успішну Україну. Якщо влада дивиться в один бік, а громада в інший – прірва буде лише поглиблюватися. Тож рухаємося далі, стверджуємо децентралізацію і посилюємо підзвітність та відповідальність», - зазначив він.

Партнерство «Відкритий уряд» є багатосторонньою ініціативою - платформою для національних реформаторів. Ініціатива була започаткована в 2011 році в рамках сесії Генеральної Асамблеї ООН за сприяння урядів та громадських організацій Бразилії, Сполучених Штатів Америки, Індонезії, Мексики, Норвегії, Філіппін, Південно-Африканської Республіки, Сполученого Королівства Великої Британії. Наразі до ініціативи приєдналися понад 70 країн. Україна долучилась у 2011 році.

Читайте також: Гройсман назвав умову скасування трансляції засідань уряду

Мета ініціативи – поєднати уряди, бізнес, міжнародні організації задля вирішення проблем людей. Участь у партнерстві передбачає створення середньострокових планів дій. Україна в рамках реалізації таких планів уже запровадила технологію закупівель ProZorro, портал відкритих даних, систему електронного декларування, стандарти прозорості в роботі підприємств видобувної галузі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>