Клімкін у Македонії говорив про скасування віз і вільну торгівлю

Клімкін у Македонії говорив про скасування віз і вільну торгівлю

Укрінформ
Міністр закордонних справ Павло Клімкін під час візиту до Македонії обговорив із керівництвом балканської країни перспективи поглиблення двосторонньої співпраці у ключових сферах.

Про це інформує прес-служба МЗС.

"Під час зустрічі з прем'єр-міністром Македонії Зораном Заєвим було обговорено перспективи поглиблення українсько-македонської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, співрозмовники наголосили на важливості проведення чергового засідання міжурядової Українсько-Македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та спільного Комітету з імплементації Угоди про вільну торгівлю.

При цьому Клімкін і Заєв відзначили необхідність внесення змін до наявної двосторонньої Угоди про вільну торгівлю з метою її максимально повної лібералізації. Сторони також домовилися про подальшу координацію зусиль, спрямованих на реалізацію в Македонії масштабних проектів у сфері газифікації та модернізації теплоелектростанцій.

Наголошувалося й на необхідності прискорення підготовки Міжурядової угоди про взаємне скасування візових вимог на постійній основі.

На зустрічі глави МЗС України з головою Собранія (парламенту) Македонії Талатом Джафері обговорювалося питання міжпарламентської співпраці. "Було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв'язків", - йдеться у повідомленні.

Клімкін також звернувся до Джафері з проханням розглянути визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Під час переговорів українського міністра з македонським колегою Ніколою Дімітровим було відзначено спільність зовнішньополітичних пріоритетів України і Македонії - членство в Європейському Союзі і НАТО та важливість обміну досвідом на цих напрямах.

Читайте також: Україна має допомогти Європі не потрапити в російську пастку - Клімкін

"Міністри домовилися активізувати двосторонні контакти, спрямовані на поглиблення політичного діалогу та економічного співробітництва між двома країнами та обговорили координацію в ООН, ОБСЄ, Раді Європи", - інформує прес-служба МЗС.

Окрім того глави зовнішньополітичних відомств України та Македонії підписали Меморандум про співпрацю між дипломатичними академіями двох країн та Спільну декларацію між міністерствами закордонних справ обох країн.

Як повідомлялося, міністри закордонних справ України і Македонії Павло Клімкін і Нікола Дімітров домовилися найближчим часом підписати угоду про безвізовий режим для громадян обох країн.

Клімкін 11-12 квітня здійснює офіційний візит до Республіки Македонія.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-